IV kolo A1 Lige KS BiH, 04.11.2012. godine, Sportska dvorana Srebrenik

KK „Gradina“ – OKK „Čelik“ Zenica  71:64  (23:16, 04:13, 20:21, 24:14)

KK „Gradina“ : Hercegovac 2, Avdić, Adrović, Hasić I. 2, Horozić 20, Nurkanović 16, Bečić, Đonlić 4, Gopo, Topalović 13, Hasić R. 14. Trener: Vladmir Mićanović

OKK „Student“ : Anđelić 10, Merdanović A., Merdanović E. 9, Mehtić 11, Dedić  2, Begagić 19, Kolak, Curanović, Dizdar, Durmić 7, Ibrahimkadić, Suljić 6. Trener: Haris Jahić

Košarkaši Gradine su u okviru IV. kola A1 Lige KSBiH ostvarili važnu pobjedu u borbi za vrh tabele. U Srebreniku je pao do ovog kola neporaženi lider tabele Čelik iz Zenice. Odličnu utakmicu u Sportskoj dvorani Srebrenik vidjeli su košarkaški sladokusci i svi ljubitelji sporta. Od samog početka utakmice košarkaši Gradine su bili svjesni da za protivnika imaju renomiranu ekipu Čelika koja u svojim redovima ima par mladih reprezentativaca BiH. Utakmicu su bolje otvorili košarkaši Gradine koji prvi period igre rješavaju u svoju korist sa 23:16.

U drugoj četvrtini totalni pad u igri Gradine koju znalački koristi Čelik i na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu od 29:27 za Čelik.

U trećem periodu nastavljena je rovovska borba pod oba obruča. Igralo se koš za koš. Treba napomenuti da su košarkaši Čelika u jednom trenutku poveli sa 45:35 ali Horozić i Topalović sa zakucavanjem vraćaju Gradinu u igru i podižu publiku na noge. Kraj treće četvrtine već je nagovjestio da će KK Gradina u zadnjem periodu „zapeti“ kako bi se Čelik „istopio“.

U četvrtom periodu odličnu rolu je odigrao centar Hasić Remzudin koji u ovom periodu postiže 10 poena i neizvjesnu utakmicu odnosi u prednost Gradine.

Gosti su do kraja pokušavali dalekometnim šutevima iza linije za 3 poena koja im nije dala koristi. Krajnji rezultat od 71:64 u korist Gradine pokazuje realan i izjednačen odnos snaga na terenu. Treba napomenuti da je Gradina ovu utakmicu igrala bez povrijeđenog Buljubašića koji je itekako nedostajao u rotaciji ekipe. KK Gradina trenutno dijeli prvo mjesto sa ekipama Slobode Tuzla i Spars Sarajevo.

Slijedeće kolo (10/11.11.2012) KK Gradina je gost u Žepču kod ekipe Orlovika.