Gana izborila polufinale

Nogometaši Gane prvi su polufinalisti Afričkog kupa nacija nakon što su u Accri svladali Nigeriju s 2:1 1:1

Domaćin je do polufinala došao unatoč tome što je od 58 minute morao bez isključenoga Johna Mensaha

Nigerija je povela pogotkom Yakubu Aiyegbenija iz najstrože kazne u 35 minuti dok je na 1:1 glavom postavio igrač Chelsea Michael Essien koju sekundu uoči odlaska na odmor

Pobjedu Gani je donio napadač Nottingham Foresta Junior Agogo osam minuta prije kraja a kod oba se gola kao dodavač upisao Sulley Muntari

Gana će u polufinalu igrati s boljim iz dvoboja Tunisa i Kameruna a izbornik Nigerije Nijemac Bertie Vogts sigurno će izgubiti posao

Preuzeto sa: www net hr