FK Radnički osvojio bod u Tomislavgradu

U subotu je kompletirano 8. kolo 1. lige FBiH, a najviše golova je viđeno u duelu Tomislava i Radničkog, gdje su domaćini poveli golom Petra Banovića u četvrtom minutu.

Nikola Šiško je povećao prednost na 2:0 u 23. minutu, a onda su gosti uspjeli da do kraja prvog poluvremena preokrenu na 3:2. Dva od tri gola postigao je Haris Ordagić u 31. i 43. minutu, a u strijelce se upisao i Hasmir Salihović u 38. minutu. Domaćin je bio šokiran velikim preokretom, ali su uspjeli da dođu do izjednačenja novim golom Banovića u 77. minutu.
Fudbaleri GOŠK-a savladali su danas u Gabeli ekipu Mladost Doboj Kakanj sa 2:0, dok je Gradina kod kuće bila bolja od Zvijezde iz Gradačca sa 1:0, a najviše golova u osmom kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine viđeno je u susretu  Tomislava i Radničkog (3:3).
Ekipa iz Gabele je održala prednost ispred svojih rivala na tabeli pobjedom nad timom Mladosti od 2:0. U prvom poluvremenu je bilo 0:0, ali su onda gosti poveli golom Esmira Hasukića sa 1:0 u 47. minutu, a na konačnih 2:0 je povećao Abdul Fatai Adešina u 63. minutu.
Gradina iz Srebrenika je održala korak za vodećim GOŠK-om pobjedom nad Zvijezdom od 1:0, a gol odluke je postigao Salih Muminović u 34. minutu.