Espanyolu Kup, Roma i Bayern prošli

U finalnom susretu španjolskog Kupa Kralja Espanyol je u Madridu pred 75 000 gledatelja pobijedio Zaragozu 4:1

Strijelci za Espanyol bili su Tamudo 2 Garcia 33 86 i Corominas 71 dok je jedini pogodak za Zaragozu postigao Ewerthon 27 Zaragoza je od 75 minute igrala bez isključenog Cesara

Espanyolu je to četvrti naslov u Copa del Rey Posljednji put slavio je 2000 kada je u finalu pobijedio Atletico 2:1 Naslove je osvojio i 1940 protiv Real Madrida 3:2 te 1929 također protiv Reala 2:1

U finalu njemačkog Kupa igrat će Bayern i Eintracht Bayern je u polufinalnom ogledu kao gost pobijedio trećeligaša St Pauli 3:0 a pogotke su postigli Owen Hargreaves 15 i Claudio Pizarro 84 88

Eintracht je u Frankfurtu pogotkom Ioannisa Amanatidisa 16 pobijedio Arminiu Bielefeld

Nogometaši Rome plasirali su se u finale talijanskog Kupa nakon što su u uzvratnom susretu polufinala pobijedili Palermo 1:0 Pogodak odluke postigao je Damiano Tommasi u 30 minuti

U prvom susretu Palermo je slavio 2:1 ali se Roma plasirala u finale zbog pogotka postignutog u gostima

Roma će u finalu igrati protiv Intera koji u dvije utakmice bio bolji od Udinesea U prvom susretu Inter je slavio 1:0 dok je uzvrat u Udinama završio 2:2

Preuzeto sa: www iskon hr