Ćirini ratnici poraženi u Turskoj

Edin Džeko postigao gol i autogol

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu trećeg kola grupe 5 kvalifikacija za SP u Istanbulu poražena od Turske sa 2:1 0:1

Reprezentacija BiH došla je u vodstvo u 26 minuti golom Edina Džeke Turci su izjednačili u 51 autogolom Džeke a pogodak za pobjedu Turske postigao je Erdinc u 66 minuti

Fudbaleri BiH nisu uspjeli prirediti iznenađenje i ostvariti povoljan rezultat na gostovanju u Istanbulu Izabranici selektora Miroslava Blaževića odigrali su disciplinirano u prvom poluvremenu što je rezultiralo vodstvom reprezentacije BiH U 26 minuti Misimović je iz slobodnog udarca sa 20 metara u šesnaestercu pronašao Džeku koji je pored turskog golmana Demirela poslao loptu u mrežu

Nakon postignutog gola Fudbaleri BiH u potpunosti su prepustili inicijativu domaćim igračima koji i pored potpune ofanzive nisu uspjeli pronaći put do gola

U drugom poluvremenu turski reprezentativci su sve karte bacili u napad a u tome su im pomogli i bh reprezentativci koji gotovo da nisu ni pokušavali da ugroze turski gol Iz prve povoljne prilike u nastavku Turska je uspjela izjednačiti autogolom Džeke koji je u šesnaestercu zakačio loptu glavom i prevario golmana Hasagića Petnaest minuta kasnije odbrana bh reprezentacije katastrofalno je reagirala ostavivši trojicu napadača Turske pred golom Hasagića što je iskoristio Erdinc i pogotkom donio pobjedu svojoj ekipi

Do kraja utakmice fudbaleri BiH su imali nekoliko poluprilika za poravnanje ali se rezultat nije mijenjao

U četvrtom kolu reprezentacija BiH 15 oktobra u Zenici dočekuje selekciju Armenije

Preuzeto sa: www avaz ba