Tvrđava Gradina Srebrenik

Čifluk odbranio naslov lige Mjesnih zajednica u nogometu

Ekipa Čifluka je obranila naslov pobjednika lige Mjesnih zajednica savladavši u finalu ekipu Ćehaja na penale (regularni dio 1:1)

Ekipa Čifluka od samog početka turnira pa do kraja odigrala je fenomenalno poznatu svoju lepršavu igru .Finale je bilo gusto Čifluk je poveo 1:0 da bi na samom kraju utakmice Ćehaje izjednačile na 1:1.Lutrija je donijela više sreće Kaltrimu Bajrektariju dok je na kraju tragičar svojim promašajem bio popularni “Šeki”.Tako je Čifluk 2 godinu uzastopno šampion lige Mjesnih zajednica.Prije finalne utakmice odigrala se utakmica prepoznatljiva kao “finale prije finala” takozvana utakmica za 3 i 4 mjesto,a odigrala se izmedju D.potola-Aksemont-Mz Brničani .Pobjedu je odnijela ekipa Mz Brničani boljem izvodjenjem sedmeraca,a regularni dio je zavrsen rezultatom 1:1 golovima Aletica u 15 minuti i popularne Srebreničke “Gazele” Emila Tursunovica u 17 minuti susreta.

Dodajmo pobjedu u kategoriji pionira odnijela je ekipa Mz Babunovica dok je u kategoriji kadeta objedu odnijela ekipa N.N Luka.

Na kraju je gospodin Nermin Dzanić uručio nagrade pobjednicima,čestitao im i pozvao sve ljude koji imaju talnta i volje da se i sledeće godine prijave na ligu Mjesnih zajednica.

(Dženan Lelić)

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.