Tvrđava Gradina Srebrenik

Chelseaju derbi protiv Man.Uniteda

Dva kola prije kraja oba kluba imaju po 81 bod no ostanu li poravnati i nakon 11 svibnja titula će ipak pripasti Crvenim vragovima zbog bolje gol razlike Junak dvoboja bio je Michael Ballack

Nakon dramatične završnice u kojoj je Michael Ballack u 85 minuti s bijele točke postigao gol odluke londonski Chelsea nastavio je mrtvu utrku s Manchester Unitedom za naslov prvaka Engleske svladavši izravnog rivala s 2:1 1:0 u subotnjem derbiju odigranom na Stamford Bridgeu

Chelsea se tako nakon 36 kola bodovno poravnao s konkurentom s Old Trafforda no treba istaknuti da će titula ipak pripasti Manchester Unitedu budu li obje momčadi imale isti učinak po svršetku prventsva

Naime Manchester U ima daleko bolju gol razliku pa je možda i zato menadžer Crvenih vragova Sir Alex Ferguson odlučio odmarati pojedine igrače u prvom redu Cristiana Ronalda kojeg je u igru uvrstio tek u 64 minuti umjesto Waynea Rooneyja

Chelsea je to sjajno iskoristio u prvom dijelu izvršivši silovit pritisak koji je urodio plodom pred odlazak na odmor Tada je Didier Drogba pronašao usamljenog Michaela Ballacka koji je glavom zatresao Van der Sarovu mrežu

Domaći igrači taj pogodak su posvetili Pat Lampard majci njihovog suigrača Franka koja je umrla u srijedu od posljedica upale pluća

U 56 minuti Wayne Rooney je uspio izjednačiti a nakon što mu je Ricardo Carvalho poklonio jednu povratnu loptu

Trenera Chelseaja Avrama Granta to je natjeralo da krene na sve ili ništa pa je u nastavku u igru ubacio Nicolasa Anelku i Andrija Ševčenka umjesto Paola Ferreire i Simona Kaloua

Na kraju mu se to i isplatilo u 85 minuti kada je pomoćni sudac označio igranje rukom Michaela Carricka što nažalost kamera nije mogla potvrditi pa je situacija ostala spornom

Kako bilo njemački reprezentativac i drugi je puta bio neumoljiv a do kraja dvoboja Andrij Ševčenko morao je izbijati jednu loptu s gol linije kako bi spasio Chelseajevu pobjedu

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …