Bez pobjednika u kantonalnom derbiju

Jučer su na Gradskom stadionu u Banovićima u okviru 22. kola Prve lige FBiH snage odmjerili NK “Budućnost” Banovići i NK “Gradina” Srebrenik, a susret je završio rezultatom 1:1 i podjelom bodova.

Gosti iz Srebrenika su bolje ušli u meč i već na samom početku, tačnije u 3. minuti susreta dolaze u vodstvo, a pogodio je najbolji strijelac “Gradine”, Ermin Huseinbašić. Nakon toga “Budućnost” kreće po izjednačenje. Ipak do njega dolaze tek u 45. minuti kada za poravnjanje rezultata, i kasnije će se ispostaviti konačan rezultat susreta, pogađa Eldar Kavazović.

Drugo poluvrijeme bolje otvara “Budućnost” u želji da dođe do vodstva. Međutim u nekoliko navrata domaći igrači nisu bili prisebni. “Gradina” do kraja željela je da sačuva ovaj rezultat i dođe do vrijednog boda. Do kraja su se oduprijeli svim napadima ekipe iz Banovića i došli do boda.

“Gradina” iz Srebrenika trenutno se nalazi na prvom mjestu ispred “Čapljine” i “Rudara” iz Kaknja.
Naredno kolo “Gradina” iz Srebrenika u goste će primiti drugoplasiranu ekipu HNK “Čapljina”.