Schalke preuzeo vrh
Salihamidžić strijelac u visokom trijumfu Bayerna
Hamburg u finišu izgubio tri boda

Schalke će u najgorem slučaju ako Werder danas pobijedi Wolfsburg završiti jesen poravnat s timom iz Bremena a za to treba zahvaliti Zlatanu Bajramoviću
Do gola u Bilefeldu Schalke nikako nije mogao dok u 79 minuti u igru nije ušao naš fudbaler i samo tri minute poslije postigao pogodak za pobjedu

Odlični Hasan

Bayern je istovremeno u Majncu najavio povratak u šampionsku formu Njihov protivnik jeste posljednji na tabeli sa samo jednom pobjedom ali visok gostujući trijumf od 4:0 Bavarce je na najmanje jedan dan izjednačio s Werderom i možda najavio bolja bundesligaška vremena aktuelnog prvaka nego ove jeseni
Seriju golova Bayerna otvorio je bivši reprezentativac BiH Hasan Salihamidžić koji je jučer odigrao odlično
Hertha je ostala pri vrhu nakon što je minimalnim rezultatom savladala Eintracht Kao i Mainz ni Hamburg nije našao žrtvu za svoju drugu pobjedu ove sezone Nesretni HSV je u Ahenu imao vodstvo od 3:1 ali ga je prosuo u posljednjih 12 minuta Da nesreća bude veća Hamburg je sam sebi oduzeo pobjedu nakon što je Reinhardt postigao autogol U redove Alemannije u drugom poluvremenu ušao je Vedad Ibišević

Bochum se izvlači

Bochum se oporavio od lošeg starta Peta pobjeda ostvarena je protiv Borussije Monchengladbach a njeni arhitekti bili su Theofanis Gekas koji je postigao prvi i naš internacionalac Zvjezdan Misimović koji je izborio autogol Kahea
Rezultati i strijelci 17 kola: Bochum – Borussia Monchengladbach 2:0 Gekas 45 1 Kahe 85 autogol Mainz – Bayern 0:4 Salihamidžić 31 Makaay 45 Pizarro 64 Schweinsteiger 66 Energie – Stuttgart 0:0 Arminia – Schalke 0:1 Bajramović 82 Hertha – Eintracht 1:0 Gimenez 63 Alemannia – Hamburg 3:3 Reghecampf 63 penal Fiel 78 Reinhardt 90 autogol – Berisha 33 Benjamin 67 Ljuboja 76 Nurnberg – Hannover 3:1 Banović 32 Schroth 56 Mnari 90 3 penal – Brdarić 5
Danas igraju: Borussia Dortmund – Bayer i Werder – Wolfsburg 17 sati