Arsenal osvojio San Siro!

Topnici su nadigrali Milan u njegovom dvorištu i izborili četvrtfinale Manchesteru i Barçi jedan je gol bio dovoljan za prolaz dalje dok je Fener na jedanaesterce izbacio Sevillu

Milan – Arsenal 0:2 0:0
Milano Stadion Giuseppe Meazza Gledatelja: 80 000 Sudac: Konrad Plautz Austrija : Strijelci: 0:1 – Fabregas 84 0:2 – Adebayor 90 2

Branitelj naslova je u ranoj fazi natjecanja predao titulu Starci iz Milana morali su priznati premoć poletnih Wengerovih mladića koji su u dvije utakmice pokazali više i zasluženo izborili četvrtfinale Lige prvaka Arsenal se posebno iskazao u uzvratnom susretu na San Siru u kojem su Topnici imali puno prilika pogodili su i vratnicu a svoju su odličnu igru naplatili u samoj završnici utakmice

Obrana talijanske momčadi je u 84 minuti zaboravila izaći na najboljeg Arsenalova igrača Cesca Fabregasa koji je odmjerenim udarcem s 20-ak metara matirao dotad sjajnog Željka Kalca Potvrda da su Arsenalovi igrači prošli među osam najboljih momčadi Starog kontinenta stigla je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada se u strijelce upisao i Emmanuel Adebayor

Barcelona – Glasgow Celtic 1:0 1:0
Barcelona Stadion Nou Camp Gledatelja: 76 000 Sudac: Pieter Vink Nizozemska Strijelac: 1:0 – Xavi 3

Celtic se prošle godine prvi put u klupskoj povijesti plasirao u drugi krug Lige prvaka a sve je ponovio i ove sezone I dok je lani koban bio Milan Škote je ovoga puta zaustavio jedan drugi nogometni gigant – Barcelona Katalonci su iz prvog susreta u Glasgowa donijeli veliki kapital pobjedu 3:2 a sve brige oko plasmana u četvrtfinale riješili su već u trećoj minuti utakmice na Nou Campu

Brzu akciju brazilskog dvojca Sylvinho i Ronaldinho golom je okrunio Xavi Barça je imala još niz prilika u kojima je mogla i povećati prednost no vratar škotske momčadi Artur Boruc nekoliko je puta sjajno reagirao Trijumf Rijkaardove momčadi malo je pokvarila ozljeda Argentinca Lionel Messija koji je zbog problema s mišićem napustio teren u prvom poluvremenu

Manchester United – Lyon 1:0 1:0
Manchester Stadion Old Trafford Gledatelja: 76 000 Sudac: Roberto Rosetti Italija Strijelac: 1:0 – Cristiano Ronaldo 41

Lavovi iz Lyona ipak nisu uspjeli kreirati iznenađenje na Old Traffordu Manchester je u prvom dvoboju na Gerlandu izborio 1:1 i na svom je travnjaku tražio prolaz u četvrtfinale Crvenim vragovima je to omogućio njihov najbolji igrač Cristiano Ronaldo koji je u 41 minuti svladao Gregoryja Coupeta Za goste je najbolju priliku sredinom drugog poluvremena imao Keita no njegov je udarac završio u vratnici

Sevilla – Fenerbahçe 3:2 3:1 – jedanaesterci 2:3
Sevilla Stadion Sanchez Pizjuan Gledatelja: 45 000 Sudac: Massimo Busacca Švicarska Strijelci: 1:0 – Daniel Alves 5 2:0 – Keita 9 2:1 – Deivid 20 3:1 – Kanoute 41 3:2 – Deivid 79

JEDANAESTERCI: 1:0 – Kanoute 1:1 – Gokcek Escude – Volkani brani Edu – Palop brani 2:1 – Dragutinović 2:2 – Aurelio Maresca – Volkan brani 2:3 – Kežman Daniel Alves – Volkan brani

Nogometaši Seville i Fenerbahçea su na Sanchez Pizjuanu reprizirali prvi dvoboj iz Istanbula Tamo su Turci slavili 3:2 dok su u uzvratu Španjolci nakon 90 minuta ostvarili isti rezultat Za domaćine je sve počelo kao u najljepšim snovima – prvo je u petoj minuti Daniel Alves poentirao iz slobodnog udarca a nešto kasnije je bomba Keite također odsjela u turskoj mreži

U oba navrata katastrofalno je reagirao Fenerov vratar Volkan Demirel i samo su rijetki mogli pretpostaviti da će upravo on biti junak utakmice U 20 minuti Deivid je nakratko prepolovio Sevillinu prednost da bi uoči odmora Kanoute vratio na dva gola prednosti na španjolsku stranu U drugom dijelu je Fenerbahçe bio bolji i to je naplatio u 79 minuti drugi pogotkom Deivida i izborenim produžecima

U dodatnih dvaput po 15 minuta nije bilo promjene rezultata pa je odluka o sudioniku četvrtfinala Lige prvaka pala u udarcima s bijele točke A tamo se u junaka prometnuo turski vratar koji je zaustavio udarce Escudea Maresce i Daniela Alvesa

Preuzeto sa: www net hr