Njemačka privreda gubi milione jer zaposleni u radno vrijeme gledaju SP

Odlučujuća utakmica skupine F između Njemačke i Južne Koreje njemačku bi privredu mogla koštati između 130 i 200 miliona eura jer se utakmica igra za vrijeme regularnog radnog vremena u Njemačkoj, javlja medijska grupa Funke u srijedu.

„Ako samo svaki drugi zaposleni, koji se u tom trenutku nalazi na radnom mjestu, bude gledao utakmicu koja počinje u 16 sati, i ako zaposleni ne budu ostali dulje na poslu kako bi nadoknadili izgubljeni sat, to bi njemačku privredu moglo stajati između 130 i 200 miliona eura“, javlja Funke grupa pozivajući se na istraživanja Instituta njemačke privrede (IW).

Sličan fenomen je već uočen i na posljednjim velikim nogometnim takmičenjima.

Ali stručnjaci istovremeno ističu i aspekt zajedništva, „team buildinga“ koji se stvara tokom zajedničkog gledanja utakmice, što opet po sebi može polučiti pozitivne efekte na produktivnost, prenosi Hina.

„Ne radi se uvijek samo o novcu nego o teambulidingu. I nema ništa bolje od zajedničkog gledanja utakmice njemačke reprezentacije“, kaže Christoph Schröder iz IW-a. I dodaje: „ostaje nada da će Njemačka pobijediti“.

Izvor: Fokus

The post Njemačka privreda gubi milione jer zaposleni u radno vrijeme gledaju SP appeared first on Kameleon M&M.

Srebrenik.NETwork

Pogledaj i ovo

Greškom vozačice: Automobil završio u koritu rijeke Jale

U Tuzlanskom naselju Slavinovići u nedjelju  u popodnevnim satima, automobil je završio u koritu rijeke Jale. Kako nezvanično saznaje Faktor.ba, neoprezna vozačica ostavila je automobil u brzini te je on završio u koritu rijeke. U ovoj nesreći nije bilo povrijeđenih, a na automobilu je pričinjena materijalna šteta. U ljetnom periodu vodostaj Jale je veoma nizak, […]

Tuzlanska inovatorica osvaja Ameriku: BiH i porodicu nosim u srcu gdje god pođem

Anela Arifi po završetku srednjoškolskog obrazovanja u Tuzli, odlučuje napraviti veliki korak za jednu mladu osobu, napustiti svoj topli dom i započeti život na drugom kontinentu. Njeno znanje, talenat su nagradili i prepoznali na “Google Science Fair” naučnoj Olimpijadi gdje je proglašena jednom od najperspektivnijih naučnica u svijetu, mlađih od 18 godina. Govornica je bila […]