Banja Luka: Tri zlatne medalje za ORKKA Lukavac

Proteklog vikenda je u sportskoj dvorani Borik u Banja Luci održan je Međunarodni karate turnir “GRAWE ENERGIJA KUP 2017.” na kojem je uzelo učešće preko 1000 takmičara iz 63 karate kluba iz 9 država i to: Austrije, Njemačke, Mađarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Crne Gore i Bugarske.
Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac na ovom turniru imao je tri predstavnika, te uz potpunu dominaciju u svojim kategorijama, osvojio puni plijen osvojivši tri zlatne medalje.
U kategoriji kadeti -70 kg, zlatom se okitio Muradbašiš Haris pobjedivši 4 borbe bez izgubljenog poena. U juniorkama -53 kg, dominirala je Bećirović Belma također bez izgubljenog poena u tri meča, dok je u kategoriji seniora -75 kg zlato pripalo Mensuru Đoziću koji je također bio ubjedljiv sa tri pobjede sa samo jednim izgubljenim poenom. Srebrenik.NETwork