Pomozimo dvogodišnjoj Aylin: Potrebno 2700 eura za početak liječenja

Dvogodišnja Aylin Bijesović iz Tuzle rođena je s dijagnozom spine bifide, poremećajem u razvoju kičme. I to nije jedina njena dijagnoza, budući da je spina bifida praćena drugim poteškoćama.

Prvog dana života operisana joj je kičma, koja se iskomplikovala i izazvala sekundarni meningitis. Zatim su se redale operacije i nove komplikacije koje su uvjetovale disproporciju kukova, korištenje kateteta koji se mijenja svaka 3 sata.




U BiH doktori joj nisu dali nikakvu nadu, pa su roditelji potražili pomoć ljekara van naše zemlje. U klinici Acibadem u Turskoj su dobili pozitivan odgovor, jer oni mogu uraditi operaciju koja će pomoći maloj Aylin.

Kako to biva, liječenja, pregledi i terapije ovog kalibra su jako skupi, pa i za odlazak u Tursku na pretrage Aylin treba 2700 eura, plus troškovi prevoza i smještaja. Ukoliko ljekari budu imali pozitivne prognoze nakon prvih pretraga, biće potrebno prikupiti još sredstava, ali sada je krucijalno da se prikupi ovih 2700 eura.

Osnovana je Facebook grupa putem koje se prikuplja novac za sretno djetinjstvo i prve korake dvogodišnje Aylin Bijesović. Njeni roditelji vjeruju u pomoć dobih ljudi, nemojte ih iznevjeriti.

 

The post Pomozimo dvogodišnjoj Aylin: Potrebno 2700 eura za početak liječenja appeared first on Kameleon M&M.

Srebrenik.NETwork

Pogledaj i ovo

Greškom vozačice: Automobil završio u koritu rijeke Jale

U Tuzlanskom naselju Slavinovići u nedjelju  u popodnevnim satima, automobil je završio u koritu rijeke Jale. Kako nezvanično saznaje Faktor.ba, neoprezna vozačica ostavila je automobil u brzini te je on završio u koritu rijeke. U ovoj nesreći nije bilo povrijeđenih, a na automobilu je pričinjena materijalna šteta. U ljetnom periodu vodostaj Jale je veoma nizak, […]

Tuzlanska inovatorica osvaja Ameriku: BiH i porodicu nosim u srcu gdje god pođem

Anela Arifi po završetku srednjoškolskog obrazovanja u Tuzli, odlučuje napraviti veliki korak za jednu mladu osobu, napustiti svoj topli dom i započeti život na drugom kontinentu. Njeno znanje, talenat su nagradili i prepoznali na “Google Science Fair” naučnoj Olimpijadi gdje je proglašena jednom od najperspektivnijih naučnica u svijetu, mlađih od 18 godina. Govornica je bila […]