Detalj sa utakmice Bihac

KK “Gradina” Srebrenik zabilježila ubjedljivu pobjedu

Detalj sa utakmice bihac

U zadnjem kolu prvog dijela sezone košarkaši Gradine zabilježili su visoku pobjedu od 120:69 nad ekipom KK Bihać-a. Od samog početka vidjelo se da ce gosti dozivjeti težak poraz u Srebreniku gdje nisu imali ni najmanje sanse da se odupru raspoloženim igračima Gradine. Već na poluvremenu rezultat je glasio 66:39 u korist srebreničkih plavi. Do kraja utamice prednost domaćih se povećavala iz minute u minutu pa je rezultat u jednom trenutku glasio 118:54 u korist Gradine. Trener Nurkanović do kraja utakmice pruzio je priliku svim igračima među kojima je i mladi Ahmeljić koji je svojim debijem za senirski tim postao najmlađi igrač u istoriji kluba koji je zaigrao za KK Gradinu. Odličnu pratiju pruzio je Alen Horozić sa tipl dabl učinkom (21 poen, 12 asist. i 11 skok.) zatim maldi centar Pirić sa 20 poena i 10 skokova te Nurkanović sa 17, Alibašić sa 16, Gopo sa 11 i Halilbegović sa 10 postignutih poena. Kod gostiju više od ostalihi su pokazali Kapić sa 24 i Musa sa 20 postignutih poena. Ovom pobjedom KK Gradina je polusezonu završila na 4.mjestu A1 lige i mjestu koje vodi u PLAY OFF za razigravanje i ulazak u viši rang. Košarkaši Gradine se zahvaljuju svojim vjernim navijačima Apačima koji su ih tokom čitave sezone pratili kako na domaćim tako i gostujućim utakmicama.

Treba napomenuti da su pioniri i kadeti Gradine odigrali 7. kolo lige mladih te u Gračanici zabilježili obje pobjede nad svojim vršnjacima. Posebno imponuje igra kadetske selekcije koja zauzima 1. mjesto u Ligi mladih RKS Tuzla.

KK „GRADINA“: Ahmeljić, Halilbegović 10, Avdić 5, Bešić 2, Begović 12, Alibašić 16, Nurkanović 17, Horozić 21, Pirić 20, Gopo 11, Karić 2, Bećirović 4. Trener: Nurkanović Edin

KK „BIHAĆ“: Mahmutović 7, Handukić 3, Alijagić 3, Halilović 10, Kapić 24, Gračanin 2, Musa 20, Karabegović. Trener: Mešić Ago

KK „GRADINA“ – KK „BIHAĆ“  120:69