Zmajevi slavili 3:0 i poslali jasnu poruku pred okršaj sa Grčkom

Nogometna reprezentacija BiH savladala je u prijateljskom okršaju odabranu selekciju Slovenije u Ljubljani rezultatom 3:0. Ibišević je pogodio u 33., a Pjanić je efektno matirao Handanoviča u 41.minuti. U nastavku je gol postigao Svraka. Ovim trijumfom poslana je jasna poruka pred nastavak kvalifikacija i dvoboj sa Grčkom.
Slovenci su počeli oprezno, nekoliko minuta inicijativu bi imali naši, pa domaći. Igrao se 12. minut kada je raspoloženi Pjanić pokušao savladati Handanoviča. Ipak, čuvar mreže milanskog Intera bio je na oprezu. Izbio je loptu u korner. Tri minuta kasnije izglednu priliku nije iskoristio Jokić. Njegov udarac zaustavio je Begović.
Ibišević i Pjanić matirali Handanoviča.

Slovenci svoju dominaciju nisu oplodili niti u 17. minuti. Birsa je bio u izvanrednoj poziciji, ali Begović ponovo izvanredno interveniše.

U 24. minuti Medunjanin je pokušao iz slobodnjaka. Lopta je završila u živom zidu. Matavž je isprobao svoj udarac u 27. minuti, ali nije bio precizan. Nakon toga naši su prizemljili igru, nametnuli kombinatoriku i posjedom lopte širili suparničke linije.

Igrao se 33. minut, Pjanić je odigrao fantastičnu oštru loptu na peterac Slovenaca. Ibišević je ondje pobjegao odbrani domaćih i savladao nemoćnog Handanoviča za vodstvo Zmajeva.

Osam minuta poslije novo slavlje na tribinama gdje su smješteni bh. navijači. Džeko je asistirao za Pjanića, a veznjak Rome je sjajnim udarcem poentirao za 0:2. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Slovenci su krenuli snažno u nastavku i imali su odmah nekoliko prilika. Međutim,udarce domaćih igrača uspješno je zaustavio Begović. U 58. minuti Pjanić je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je čuvar mreže domaćih odbranio. U narednom napadu Dežela je mogla do gola, ali je Zukanović intervenisao u posljednjim trenucima.

BiH je spremila loptu u mrežu, bilo je to u 66. minuti, kada je Pjanić proigrao Zukanovića, koji je bio u evidentnom ofsajdu, što sucima nije promaklo.
Sljedeći pogodak bio je regularan. Treći gol za naš državni tim postigao je Muamer Svraka u 80. minuti.

Do kraja utakmice scenarij se nije mijenjao. BiH je igrala, dominirala takitičko-tehnički. Slovenci su teško pronalazili put da ugroze naš gol.