Uspješno završen “Streetball i trice 2012” u Srebreniku

Dugo najavljivani “Streetball i trice 2012” završen je u kasnim noćni satima u subotu 01.09.2012. godine.

Učešće su uzeli košarkaši iz Bijeljine, Gračanice, Gradačca, Brčkog, Odžaka, Modriče i Srebrenika. U prvom dijelu programa igrao se turnir u kategoriji 1996. godišta gdje su na veliku radost domaće publike najbolji bili košarkaši Silver Kingsa iz Srebrenika. Drugo mjesto je zauzela odlična ekipa Gračanice a treće mjesto je pripalo ekipi Odžaka koji su na ovom turniru bili pojačani španjolskim reprezentativcem i članom Barcelone Adnanom Omeragićem.

Kod takmičenja u šutiranju trojki bilo je prijavljeno 32 takmičara. U prvom krugu bilo je iznenađenja a najveće su priredili mladi Gračanlija Mešetović koji je pobijedio prošlogodišnjeg finalistu Hasiba Buljubašića kao i član Silver Kingsa Azur Ibrić pobijedivši Omeragića. Najmlađi učesnik ovog takmičenja bio je Petar Simeunović iz Bijeljine sa svojih 10 godina bez problema je pogađao šuteve iza linije 6.75 a uz malo sreće mogao je i drugi krug.

Nakon prvog  kruga revijalnu utakmicu odigrali su predpioniri Silver Kingsa a u nastavku “trica” put do finala su izborili Zlatan Muratović i mladi Dino Hamidović koji je na tu noć slavio svoj 15-ti rođendan.

Pobjedu je odnio mladi Hamidović član KK Gradačac kojem je pripala nagrada od 200 KM dok je drugoplasirani Muratović dobio nagradu od 50 KM.

Uz zahvalnost učesnicima, publici pozivamo sve naredne godine na ovaj već tradicionalni turnir.

Sponzori turnira : Motorex Autodijelovi  Gračanica, BH Telecom  Sarajevo, Euro-Mimf Brčko Cerik, MTV Club Srebrenik, Auto optika “Kod Neše”. Medijski pokrovitelji Srebrenik Network i NTV Jata a organizator Škola sporta “Silver Kings” Srebrenik.