Treća uzastopna pobjeda košarkaša Gradine

kkgradinanovazuto1

KK GRADINA – KK PROMO DONJI VAKUF   81:78 (24:20, 21:19, 18:20, 18:19)

KK „Gradina“: Sinanović, Bešić, Ahmeljić, Golijanin 10, Alibašić 17, Nurkanović 9, Horozić 2, Karić, Gopo 4, Hasić 31, Bećirović. Trener: Senad Muminović

KK „Promo Donji Vakuf“: Šarac, Dedić 11, Alkić 14, Dedić 32, Čaluk, Hočkić 5, Mustafica 8, suljić 3, Mulasmaić, Hodžić, Kalamujić 5. Trener: Suad Hodžić

Svoj treći uzastopni trijumf košarkaši Gradine su zabilježili nad neugodnom ekipom KK promo Donji Vakuf tijesnim rezultatom od 81:78. Čitavim tokom utakmice Gradina je imala blagu rezultatsku prednost koja se kretala izmedju 8-10 poena. Nakon prve četvrtine Gradina je vodila sa 24:20 u kojoj su domaći košarkaši nagovijestili da bodovi ostaju u Srebreniku. Do poluvremena košarkaši Gradine svoju prednost su povećali na +6 poena iako je samo 30 sekundi do kraja četvrtine na semaforu stajalo 45:35 ali su gosti uspjeli da smanje prednost domaćih. Uporni gosti u drugom poluvremenu nisu dopustali KK Gradini da ostvari značajniju prednost pa je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu. Odlična odbrana Gradine u zadnjem napadu te poen Hasića sa linije slobodnih bacanja odveli su Gradinu do nove pobjede. Hasić je ujedno bio najbolji igrač domaćih u ovom susretu sa double-double učinkom od 31 poen i 11 skokova. Pratio ga je u zadnje vrijeme sve bolji Alibašić sa 17 ubačenih poena. Kod gostiju izvanrednu partiju pruzio je Dedić sa 32 poena te mladi Alkić sa 14 ubačenih poena. Ovom pobjedmo Gradina je i teoretski osigurala mjesto za Play off i razigravanje za ulazak u Premijer ligu KSBiH. Naredno kolo košarkaši Gradine gostuju na Ilidži kod ekipe Play-off-Igmana a utamica je na rasporedu 01.03.2015.godine

Ovim putem KK Gradina se zahvaljuju sponzoru utakmice Frenki Jezinac te svojim vjernim navijačima Apačima.

Treba napomenuti da su nove uspjehe zabilježile i omladinske selekcije KK Gradine pobjedama nad svojim vršanjcima iz Lukavca. Naime, pioniri KK Gradine su ostvarili pobjedu nad odgovarajucom selekcijom KK Lukavca rezultatom od 40:5 a prednjačili su mladi Sinanovic sa 11 poena te Smajlovic sa 8 ubacenih poena. Kadeti su zabilježili ubjedljivu pobjedu rezultatom 75:31 a istakli su se Ahmeljić sa 27 i Bešić sa 20 poena. I u trećoj utakmici izmedju Gradine i Lukavca juniori su zabilježili vrijednu pobjedu rezultatom 48:27. Naredno kolo omladinske selekcije KK Gradine igraju protiv KK Millenium iz Živinica.