TK: Podržana Inicijativa da se za penzionere s minimalnim primanjima subvencionišu troškovi dženaza i sahrana

Na današnjoj sjednici Skupštine TK jednoglasno je podržana Inicijativa poslanice Naroda i pravde Silve Banović o subvencionisanju troškova pogreba, dženaza i sahrana za penzionere sa minimalnim primanjima. Naime, za realizaciju ove Inicijative zaduženi su Ministarstvo finansija i Ministarstvo za rad, socijalnu politiku i povratak TK koji u Budžetu za 2023. godinu trebaju osigurati 300 hiljada KM za navedene troškove.

”Našla sam podatke da je RTV Slon radila istraživanje o temi ”Koliko građani TK moraju plaćati pogrebe i koliko se te cijene razlikuju”. Na anketu je odgovorilo 389 građana, podaci su da je čak 77,2 posto građana izjasnilo se da su cijene previsoke, da jako mnogo treba izdvojiti za dostojan pogreb, sahranu ili dženazu. Danas sam tražila da na neki način pokušamo pomoći osobama treće životne dobi da se subvencionira bar dio troška, da pokažemo da smo zahvalni za sve što su tokom života uložili u društvo, da brinemo o njima. Jako teško je sa minimalnim primanjima uštedjeti dvije, tri, četiri hiljade KM, ostaviti ih sa strane, sa troškovima života kakvi su danas”, navela je Silva Banović, poslanica NIP-a u Skupštini TK.

Objava TK: Podržana Inicijativa da se za penzionere s minimalnim primanjima subvencionišu troškovi dženaza i sahrana pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Gradina – Old Town Srebrenik – History

Gradina – Old Town Srebrenik – History

Srebrenik was first mentioned in written sources on February 15, 1333. At that time, the city was under the rule of Bosnian Ban Stjepan II Kotromanić (1322-1353). On this day, the Ban received envoys from the Republic of Dubrovnik in the suburb of Srebrenik, confirming their possession rights in the Ston War (Pelješac) "for all time," as he declared in his charter.

Pcele Med Apoteka

KO O ČEMU…?

Vidim da i oni imaju problema jer im u “pčelinje društvo” ubacuju bumbare. Svake dvije ili četiri godine ubace im crvene, zelene, plave ili kahvaji bumbare. Kažu da oni znaju šta je medicina. Prošle godine, jedan bumbar zvani vatrogasac “ujeo” doktoricu direktoricu. Šta je bilo? Kao što sam ja nastradao od ose, tako i ona od bumbara. Doktorica je završila u Sloveniji. Druge pčelice medicinari lete po med čak do Njemačke.