Svjetski prvak ostao bez trenera

Desetak dana nakon što je osvojio prvo mjesto na klupskom svjetskom prvenstvu trener Sao Paola – Paulo Autuori – podnio je ostavku i karijeru će nastaviti na klupi japanske Kashime Antlers

Namjeravao sam ostati u Brazilu ali dobio sam ponudu koju jednostavno nisam mogao odbiti Obitelj se složila s mojim odlaskom u Japan i vrlo brzo sam se dogovorio s čelnicima obiju momčadi rekao je bivši peruanski izbornik

Pod njegovim vodstvom Sao Paulo je osvojio Copa Libertadores a potom i svjetski naslov pobijedivši u finalu Liverpool 1:0 Paulo Autuori je osvojio i brazilsko prvenstvo s Botafogom 1995 godine a dvije godine kasnije predvodio je Cruzeiro do naslova pobjednika Copa Libertadores

Kashima Antlers je okončala japansko prvenstvo na trećem mjestu sa 59 bodova bodom manje od prvaka Gambe Osake

Preuzeto sa: www iskon hr