Šesta uzastopna pobjeda KK Gradine

Novu pobjedu i to šestu zaredom košarkaši Gradine zabilježili su nad ekipom KK Bosne Royal iz Sarajeva ubjedljivim rezultatom od 82:66.

Potpuno zaslužena pobjeda srebreničkih košarkaša u utakmici koja je obilovala lijepim potezima i dinamičnom igraom na oba kraja terena. Utakmica je počela nervoznom igrom domaćina što su gosti iz Sarajeva iskoristili te poveli rezultatom 9:4 što je ujedno bilo jedino vodstvo gostiju na utakmici. Do kraja prve četvrtine Gradina se vratila na pravi kolosijek i povela rezutatom 17:16. Do poluvremena se vodila velika borba za svaki poen pa je rezultat na poluvremenu glasio 37:34 u korist Gradine.

U trećem periodu igre izjednačena igra kojoj se ponovo bolje snalaze domaći košarkaši i svoju prednost povećavaju na 6 poena razlike. U zadnjem periodu igre potpuni slom igre bivšeg evropskog prvaka KK Bosne Royal gdje domaći košarkaši bilježe najveće vodstvo na utakmici rezultatom 82:63. Do kraja utakmice gostujući igrači upjeli su samo da ublaže poraz čime se KK Gradina revanširala Bosni za poraz iz prvog djela sezone.

Ovom pobjedom košarkaši Gradine su se učvrstili na prvom mjestu tabele A1 lige i gotovo osigurali mjesto u Play off za premijer ligu KSBiH. Kod domaćina istakli su se centar Hasić sa 22 poenal, te kapiten Nurkanović sa 18 postignutih poena. U gostujućoj ekipi najviše je pokazao Ahmetbašić sa 23 postignuta poena.

U narednom kolu košarkaši Gradine su gosti u Zenici kod ekipe OKK „Čelik“ koja trenutno zauzima peto mjesto na tabeli A1 lige.