Selo u kojem samo hrabri izlaze nakon zalaska sunca: Uličnog osvjetljenja nema

Al Hamra je destinacija koja je s godinama sve češće na popisu brojnih zaljubljenika u neobična putovanja te jedna od najstarijih u Omanu.

U podnožju planina stoji oko 400 godina, a izgrađena je od blata. Većina je kuća napuštena, a šetnja uskim uličicama tokom noći posebno je iskustvo.

Moglo bi se reći, i test hrabrosti za one koji se boje mraka. Čim sunce zađe za horizont, jedino se mačke mogu snaći u mrklom mraku jer uličnog osvjetljenja nema, navodi se na portalu Nezavisne novine.

Jedna je od omiljenih aktivnosti turista penjanje na krovove i uživanje u pogledu, odnosno fotografisanje pomalo natprirodnog pejzaža. Odlučite li se na putovanje u Al Hamru, smještaj možete potražiti u Bait Aljabalu, što je najbliže iskustvu spavanja u tipičnim kućama od blata.

Iako je smještaj skroman – s madracima na podovima, posjetioci hvale uslugu. Doručak je uključen u cijenu, a navodno je i veoma ukusan te dobra prilika za istraživanje egzotičnih kuhinja.

Al Hamra je poznata i kao Hamra Al Abrien, a naziv se odnosi na pleme Al Abri, koje je ondje živjelo.

Obližnje selo Misfat Al Abrijen nikako nemojte zaobići, smatra se jednim od najljepših u zemlji.

Kućice na vrhu planine nalaze se na visini od oko 1.000 metara i obvezna je stanica putnika koji uživaju u pješačenju prirodom.

Objava Selo u kojem samo hrabri izlaze nakon zalaska sunca: Uličnog osvjetljenja nema pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Gradina – Old Town Srebrenik – History

Gradina – Old Town Srebrenik – History

Srebrenik was first mentioned in written sources on February 15, 1333. At that time, the city was under the rule of Bosnian Ban Stjepan II Kotromanić (1322-1353). On this day, the Ban received envoys from the Republic of Dubrovnik in the suburb of Srebrenik, confirming their possession rights in the Ston War (Pelješac) "for all time," as he declared in his charter.

Pcele Med Apoteka

KO O ČEMU…?

Vidim da i oni imaju problema jer im u “pčelinje društvo” ubacuju bumbare. Svake dvije ili četiri godine ubace im crvene, zelene, plave ili kahvaji bumbare. Kažu da oni znaju šta je medicina. Prošle godine, jedan bumbar zvani vatrogasac “ujeo” doktoricu direktoricu. Šta je bilo? Kao što sam ja nastradao od ose, tako i ona od bumbara. Doktorica je završila u Sloveniji. Druge pčelice medicinari lete po med čak do Njemačke.