Sabina Ćudić: Neće biti povlaštenih naroda niti na jednom pedlju BiH

Povodom izjave Borjane Krišto da je BiH državna zajednica tri konstitutivna naroda reagovala je Sabina Ćudić, predsjednica Glavnog odbora Naše stranke.

U državnim zajednicama naroda, narodi su ti koji nose suverenitet. Podsjećamo Borjanu Krištu da Bosna i Hercegovina nikad nije vlastiti suverenitet prenijela niti na jedan narod. Znamo da je to ono čemu HDZ teži, da jedan narod ima potpunu vlast na jednom dijelu teritorija.

Protiv toga ćemo se svim sredstvima boriti. Svaka naša građanka i svaki naš građanin moraju imati jednaka prava na svakom pedlju naše zemlje i niko ne smije biti diskriminiran jer je pripadnik nekog od konstitutivnih naroda ili ostalih. Narodi su ti čiji je suverenitet utkan u državnost BiH uz garanciju njihove ravnopravnosti.

Ta ravnopravnost se danas nipodaštava u ogromnoj mjeri tamo gdje je HDZ na vlasti. Na tlu Evrope ste se potrudili da ukinete Evropske vrijednosti. Upravo tu gdje ste se okupili vlada aparthejd u vidu dvije škole pod jednim krovom protiv čega su se svim srcem borili upravo hrabri srednjoškolci Jajca. Oni odlaze iz naše zemlje zbog vaše nazadne ideologije krvi i tla.

O nekim od najtužnijih scena našeg obrazovanja pisano je prije četiri dana. Pisano je o djeci Jajca koja se na odmorima druže, a kad zazvoni razdvajaju se po etničkom kriteriju. Pitaju svoje roditelje i nastavnike zašto ih razdvajaju a oni im to ne znaju objasniti. U oktobru dolazimo i omogućit ćemo im zajedništvo.“ – Izjavila je Sabina Ćudić, predsjednica glavnog odbora Naše stranke!

The post Sabina Ćudić: Neće biti povlaštenih naroda niti na jednom pedlju BiH appeared first on Kameleon M&M.

Powered by www.Srebrenik.net

Također provjerite

Srebrenik - Srebrnik

Gradina – Srebrenik óvárosa – Történelem

Srebreniket először 1333. február 15-én említik írásos forrásokban. Akkoriban a város a boszniai bán, Stjepan II Kotromanić (1322-1353) uralma alatt állt. Ezen a napon a bán Srebrenik elővárosában fogadta a Dubrovniki Köztársaság küldötteit, és megerősítette számukra a birtokjogot a Stoni háborúban (Pelješac) „örökre”, ahogyan azt az oklevelében kijelenti. Ezekben a napokban a bánnak fia is született, ami különleges ünnepségekhez vezetett. Innentől kezdve 1512-ig, amikor török kézre került, a város sorsa változó volt. Gyakran cserélt gazdát. Srebrenik jelenlegi falai egy kissé későbbi időszakból származnak – a 18. századból. Azonban a város a sok és alapos módosítás után is még mindig mutatja régi középkori alapjait és körvonalait. Egy meredek sziklán elhelyezkedve, impozánsan uralja környezetét.

Gradina Srebrenik

Gradina – alte Stadt Srebrenik – Geschichte

Gradina – alte Stadt Srebrenik – Geschichte Srebrenik wurde erstmals in schriftlichen Quellen am 15. …