kkgradinaBIJELI

KK „Gradina“ – KK „Bošnjak“ 69:78 (17:15, 16:26, 24:20, 12:17)

KK „Gradina“: Ahmeljić, Bešić, Avdić, Golijanin 4, Čolo 2, Alibašić 20, Nurkanović 19, Horozić 14, Pirić, Gopo, Hasić 10, Bećirović. Trener: Senad Muminović

KK „Bošnjak“: Čajić 2, Hrgić 5, Ćatović 7, Dovadžija 23, Albinović 14, Kapić, Perc 1, Dizdar 6, Isić, Demić 20. Trener: Amir Rešidović

U derbi utakmici XII kola u kojoj su se sastali Gradina i Bošnjak više sreće i znanja imali su gosti i odnijeli vrijednu pobjedu u Hadžiće. Košarkaši Bošnjaka su do utakmice u Srebreniku imali impozantan niz od 10 pobjeda iz isto toliko utakmica čime su pokazali da se sa razlogom nalaze na prvom mjestu A1 lige. Cijelim tokom utakmice ekipe su se smjenjivale u vodstvu držeći navijače u neizvjesnosti do samog kraja. Prvo poluvrijeme bolje su odigrali košarkaši Bošnjaka pa su na pauzu otišli sa +8 poena iako je Gradina sredinom druge četvrtine na svom kontu imala 6 poena viška u odnosu na goste. U drugom poluvremenu vodila se rovovska borba za svaki koš pa je 5 minuta prije kraja utakmice na semaforu stojao rezultat od 65:64 u korist Gradine. Međutim u samom finišu kao da je ponestalo koncentracije i snage plavima iz Srebrenika pa gosti serijom od 14:4 privode utakmicu u svoju korist. Iskusnu ekipu Bošnjaka, kao i mnogo puta do sada, predvodili su bekovski par Dovadžija sa 23 i Demić sa 20 postignutih poena. Kod ekipe Gradine više od ostalih pokazali su Alibašić sa 20, te Nurkanović sa 19 postignutih poena. Zaslužena pobjeda Bošnjaka čime su svoj niz produžili na 11 pobjeda.

KK Gradina narednu utakmicu igra u SRC Srebrenik protiv OKK Čelik Zenica u okviru polufinala Kup-a FBiH u srijedu 04.02.2015. godine od 19:00h, a naredno ligaško kolo KK Gradina gostuje kod ekipe Orlovika iz Žepča.