Odbojkaši OK“ Gradina-Herceg“ sa novom pobjedom, drugi uzastopni poraz odbojkašica

Piše: Amela Jašić

Objavljeno: 10.11.2014

U četvrtom kolu odbojkaške Superlige FBiH (grupa Sjever) odbojkašice Lukavca su bile bolje od odbojkašica Srebrenika, a odbojkaši Gradine-Herceg vratili su se iz Olova sa novim bodovima.

_______________________________________________________________________________

ŽOK “Smeč” Lukavac – OK Gradina-Herceg 3:0 (25:13, 25:14, 25:21)

Sportska dvorana Lukavac
Suci: Admir Lolić, Jasmin Subašić

Odbojkašice Gradine-Herceg gostovale su u Lukavcu i zabilježile drugi uzastopni poraz. Lukavčanke su ovaj put imale lagan zadatak pred sobom, te rezultatima 25:13, 25:14 i 25:21 osigurale nova 3 boda.

TABELA NAKON 4-og KOLA
SUPERLIGA FBIH ZA ŽENE (GRUPA SJEVER)

mo

OK Olovo – OK Gradina Herceg 2:3 (20:25; 25:21; 21:25; 26:24; 9:15)
Sportska dvorana Srebrenik
Suci: Adnan Abadžija, Elvedin Čosić

Odbojkaši Gradina-Herceg odigrali su uzbudljivu utakmicu i odnijeli pobjedu u Olovu. S 3:2 bili su bolji od OK Olovo i tako zadržali vodeću poziciju na tabeli. Domaći odbojkaši bili su motivisani i dobro su namučili Srebreničane, da bi na kraju presudio peti set.

Ekipa Gradine-Herceg je uvjerljivo odnijela prvi set rezultatom 20:25, a potom su domaćini uzvratili istom mjerom. S 21:25 u trećem setu Gradina-Herceg je ponovo imala vodstvo, a onda su u četvrtom setu propustili riješiti pitanje pobjednika, i izgubili sa 26:24. U petom setu gosti su podigli razinu igre i rezultatom 9:15 ostvarili pobjedu.

SUPERLIGA FBiH ZA MUŠKARCE (GRUPA SJEVER)

mov

Za vikend koji slijedi odbojkaši i odbojkašice Gradina-Herceg će „odmarati“, jer se igraju Finalne utakmice KUP-a FBiH.

Žensko Finale se igra u Bihaću, 16.11.2014 god (nedjelja):
Bihać Preminger – OK Kula Gradačac

Muško Finale se igra u Kaknju, 14.11.2014 god.(petak):
OK Kakanj 78 – MOK Brčko Jedinstvo.

Prvoj osnovnoj školi srebro na federalnom takmičenju u odbojci

U nedjelju, 10. juna u Sarajevu u sportskoj dvorani “Srce” Buća Potok odigrano je federalno …

OŠ Duboki potok federalni prvak u muškoj odbojci

U nedjelju, 10. juna ove godine u Sarajevu održano je federalno takmičenje iz obojke. Muška …