Odbojkaši BiH u petak se bore za četvrtu titulu svjetskih prvaka

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale 13. Svjetskog prvenstva u Sarajevu.

Odbojkaši BiH danas su u polufinalu u Areni hotela Hills na Ilidži, savladali Egipat sa 3:0 (25:13, 25:19, 25:20).

Izabranici selektora Ifeta Mahutovića u petak će boriti za četvrtu titulu svjetskog prvaka u svom šestom finalu. Protivnik BiH u meču za zlatnu medalju, koje se igra u petak, biće bolja ekipa iz drugog polufinalnog para Iran – Brazil, koji se sastaju večeras od 19 sati.

Odbojkaši BiH protiv Egipta odigrali su još jedna sjajan meč u kojem su slavili maksimalnim rezultatom. Prvi set su riješili u svoju korist sa svega 16 minuta. Superiornu igru nastavili su do polovine drugog seta, kada su poveli sa 10:3. U nastavku su dozvolili protivniku da se dva puta približi na poen razike, ali su u odlučujućim trenucima pokazali prisebnost i iskustvo. Borbeni Egipćani se nisu predavali ni u trećem setu koji je bio izjednačen do samog kraja. U završnici odbojkaši BiH kod rezultata 21:20 ponovo su pokazali kvalitet i serijom 4:0 došli do konačne pobjede.

Reprezentaciji BiH to je bila šesta pobjeda na ovom SP.

U grupnoj fazi takmičenja savladali su Srbiju i Japan sa po 3:0, a u meču protiv Amerikanaca slavili su sa 3:1, i to je jedini izgubljeni set našeg tima na SP.

U osmini finala bh. odbojkaši su savladala Hrvatsku sa 3:0, dok su istim rezultatom u četvrtfinalu pobijedili reprezentaciju Kazahstana.

The post Odbojkaši BiH u petak se bore za četvrtu titulu svjetskih prvaka appeared first on Kameleon M&M.