OBAVIJEST VOZAČIMA! BIHAMK 1282

Bosanskohercegovački auto-moto klub, u skladu sa Ugovorom sa JP Ceste Federacije Bosne i Hercegovine, obavezan je svim motorizovanim građanima koji posjeduju vozilo registrovano u Federaciji BiH pružiti tri besplatne usluge pomoći na javnim cestama u toku godine, na području slijedećih kantona:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

  • Unsko-sanskog                          
  • Sarajevskog 
  • Tuzlanskog
  • Hercegovačko-neretvanskog i
  • Zeničko-dobojskog                   
  • Srednjobosanskog    
  • Bosansko-podrinjskog   

Besplatne usluge pomoći na cesti mogu se dobiti pozivom na broj 1282 ili (033) 282-100  i podrazumijevaju:

  1. Informacije o stanju i prohodnosti cesta i uvjetima za vožnju u Bosni i Hercegovini,
  1. Dvije usluge popravka manjeg kvara na vozilu u cilju osposobljavanja vozila za nastavak putovanja, i
  1. Ukoliko se utvrdi da se kvar ne može otkloniti na cesti, jednu uslugu prijevoza vozila do baze AMK ili najbliže servisne  radionice ili do odgovarajućeg parkinga po zahtjevu vlasnika na udaljenost od maksimalno 15 kilometara od lokacije kvara, a u cilju nesmetanog odvijanja saobraćaja. 

Ako vozač zahtjeva prevoz vozila do lokacije koja nije u skladu sa naprijed navedenim, BIHAMK će razliku tražene i odobrene kilometraže (od 15 km) izvršiti o trošku stranke.

Vozilima koja se nalaze u kvaru izvan ceste na javnim parkinzima i prostorima za mirovanje mogu se pružiti besplatne usluge opravke vozila na licu mjesta s ciljem stavljanja vozila u mobilno stanje, s tim da će prednosti imati vozila koja trebaju pomoć na cesti. 

Vozila izvan ceste nemaju pravo na besplatne usluge prijevoza jer ne ometaju saobraćaj za druga vozila i učesnike u saobraćaju.

www.bihamk.ba

Također provjerite

Srebrenik - Srebrnik

Gradina – Srebrenik óvárosa – Történelem

Srebreniket először 1333. február 15-én említik írásos forrásokban. Akkoriban a város a boszniai bán, Stjepan II Kotromanić (1322-1353) uralma alatt állt. Ezen a napon a bán Srebrenik elővárosában fogadta a Dubrovniki Köztársaság küldötteit, és megerősítette számukra a birtokjogot a Stoni háborúban (Pelješac) „örökre”, ahogyan azt az oklevelében kijelenti. Ezekben a napokban a bánnak fia is született, ami különleges ünnepségekhez vezetett. Innentől kezdve 1512-ig, amikor török kézre került, a város sorsa változó volt. Gyakran cserélt gazdát. Srebrenik jelenlegi falai egy kissé későbbi időszakból származnak – a 18. századból. Azonban a város a sok és alapos módosítás után is még mindig mutatja régi középkori alapjait és körvonalait. Egy meredek sziklán elhelyezkedve, impozánsan uralja környezetét.

Gradina Srebrenik

Gradina – alte Stadt Srebrenik – Geschichte

Gradina – alte Stadt Srebrenik – Geschichte Srebrenik wurde erstmals in schriftlichen Quellen am 15. …