Mitrović i Smajlović donijeli pobjedu Gradini

Press NK Gradine Srebrenik

U jednom od derbija 21. kola 1 Lige FBiH u Srebreniku je Gradina savladala Orašje sa 3:0, pred oko 450 gledalaca. Po veoma sparnom vremenu Gradina je tokom cijelog meča bila bolji tim i zasluženo ostvarila 4 pobjedu u proljetnom dijelu sezone. Strijelci za “plave” bili su Mitrović dva puta i Damir Smajlović. Prvi gol postigao je Darko Mitrović u 35. minuti susreta, kada se nakon kornera najbolje snašao u gužvi. Sredinom 2. poluvremena, Mitrović je iskoristio assistenciju Šehrića za 2:0. Konačni rezultat ovog susreta postavio je Damir Smajlović, nakon što ga je Žerić prelijepo “uposlio”.

Za Gradinu nastupili: D. Zukić, Mitrović, A. Zukić, Alić, Limić, Salibašić, Mazić, M. Smajlović, Huseinbašić, Žerić, D. Smajlović. Još su igrali i Muminović, Muratović te Šehrić.

Gradina se trenutno nalazi na 4. poziciji na tabeli, a narednu utakmicu (subota) gostuju u Cazinu gdje će odmjeriti snage sa Krajinom.