Manchesteru rulet penala

Crveni vragovi su treći put postali prvaci Europe U sjajnom finalu dviju vrhunskih momčadi slavili su boljim izvođenjem jedanaesteraca Iako za nijansu bolji Chelsea je ostao bez trofeja

Manchester Utd – Chelsea 7:6 1:1 1:1
Moskva Stadion Lužniki Gledatelja: 84 000 Sudac: Luboš Michel Slovačka Strijelci: 1:0 – C Ronaldo 26 1:1 – Lampard 45

JEDANAESTERCI: 1:0 – Tevez 1:1 – Ballack 2:1 – Carrick 2:2 – Belletti Cristiano Ronaldo brani Čech 2:3 – Lampard 3:3 – Hargreaves 3:4 – Ashley Cole 4:4 – Nani Terry – vratnica 5:4 – Anderson 5:5 – Kalou 6:5 – Giggs Anelka brani Van der Sar

Niti dva sata završne drame u Ligi prvaka nije iznijedrilo pobjednika Tek je rulet s bijele točke presudio novog europskog prvaka a to je treći put u klupskoj povijesti Manchester United Sir Alex Ferguson se drugi put okitio tom titulom i postao drugi najstariji trener kojem je to pošlo za rukom Iako je Chelsea u finalu ukupno bio bolji pogodio dvije vratnice na kraju je ostao praznih ruku Tako se samo nastavilo prokletstvo londonskog kluba u Ligi prvaka

Početak moskovskog dvoboja bio je tipično otočki tvrd Igralo se uglavnom između dva šesnaesterca bez pravih prilika a potom se malo i zaiskrilo među igračima Prednjačili su Makelele i Scholes koji su ubrzo upisani u tekicu suca Luboša Michela dobivši žute kartone A onda se u 26 minuti dogodila eksplozija na tribini ispunjenoj navijačima Manchestera

Scholes i Brown su na lijevoj strani izigrali obranu Chelseaja ovaj potonji je ubacio a u skoku je najviši bio Cristiano Ronaldo Portugalac je pored prekratkog Essiena glavom neobranjivo pogodio Čechovu mrežu U 34 minuti je Ballack uz prekršaj nad Ferdinadom pucao glavom ali je Van der Sar refleksno obranio

Samo minutu kasnije Ronaldo je povukao kontru ubacio za Teveza koji je pucao glavom ali je Čech sjajno obranio Lopta se odbila do Carricka koji je opalio ali češki vratar je fenomenalno skinuo njegov udarac Crveni vragovi su bili bolji u prvom dijelu a novu prigodu su imali u 42 minuti Rooney je prizemno ubacio na Teveza koji je ostao u raskoraku kao i njegov čuvar Carvalho

U 44 minuti je požutio i Ferdinand koji je na samom rubu kaznenog prostora srušio Lamparda Slobodni udarac je izveo Ballack koji je pucao preko grede Ipak Londonska momčad je ipak pomalo sretno došla do izjednačenja u zadnjoj minuti prvog poluvremena Pucao je Essien lopta je u nogu pogodila Vidića odbila se od leđa Ferdinanda i pala točno na nogu Lampardu Kapetan Bluesa je lagano prebacio nizozemskog vratara i pogodio mrežu

U drugi dio utakmice je puno bolje ušao Chelsea Nakon solo prodora prvi je zaprijetio Essien no lijevom nogom je pucao preko vrata U 55 minuti Ballack je uputio pravu bombu prema Van der Saru ali također preko grede Pritisak engleskog doprvaka je sve više rastao ali bez stopostotnih prilika U 76 minuti je bila jedna naoko sumnjiva situacija U duelu su bili Malouda i Ferdinand a Francuz je pao u šesnaestercu Iako je mu kapetan Manchestera pomogao čini se da se ipak sam sapleo

Dvije minute kasnije je sjajno pucao Drogba no fino odmjereni udarac je završio u vratnici U 82 minuti je i engleski prvak konačno malo zaprijetio ali Tevezov udarac je otišao pored gola U 87 minuti je Ryan Giggs zamijenio Scholesa i postao igrač s najviše nastupa za ManU Bobby Charlton je skupio 758 utakmica a Velšanin jednu više Do isteka devedesete nije bilo promjene rezultata pa se ušlo u produžetke

U 94 minuti igrači Chelseaja su izveli izvrsnu akciju ali Lampard je iz okreta lijevom nogom pogodio vratnicu Točno u stotoj minuti je i Manchester mogao do pogotka Evra je probio stranu dodao Giggs ali njegov udarac je glavom ispred same mreže odbio John Terry Oko 115 minute su proključale emocije kod igrača obje momčadi došlo do naguravanja pao je šamar na licu Vidića zbog kojeg je Drogba dobio crveni karton dok su se Ballack i Tevez izvukli sa žutim Na kraju je odluka o prvaku pala u ruletu jedanaesteraca

Nakon što su Tevez Ballack Carrick i Belletti bili precizni udarac najbolje igraču Uniteda Ronaldu obranio je Čech Potom su zabili Lampard Hargreaves Ashley Cole i Nani a čovjek koji je imao sudbinu Chelseaja u rukama bio je John Terry Nažalost okliznuo je i pogodio vratnicu Anderson Kalou i Giggs su također zabili a udarac Anelke je zaustavio Van der Sar i donio veliko slavlje igračima u crvenim dresovima

Preuzeto sa: www net hr