Košarkaši Gradine zadržali lidersku poziciju

Košarkaši Gradine su do svoje 13. pobjede došli nad ekipom Turbine iz Jablanice čime su se srebrenički plavi učvrstili na prvom mjestu A1 lige.

Od samog početka utakmice KK Gradina je držala svoj ritam igre pa su igrači trenera Korlatovića na kraju prvog perioda igre imali značajnu prednost od 36:23. Do poluvremena uporni gosti uspjeli su da smanje zaostatak na 56:46 u korist Gradine.

U drugom poluvremenu košarkaši Gradine nisu dopustili gostima da pokažu ono što znaju pa su ovu utakmicu priveli u svoju korist ubjedljivim rezultatom od 104:79.

Izuzetno dinamična utakmica u kojoj su obje ekipe prikazale atraktivnu igru na oba kraja terena. Kod domaćina istaklo se više igrača koji su bili raspoloženi za igru pa su više od ostalih pokazali Horozić sa 21 poenom, kapiten Nurkanovic sa 17 poena, te Buljubašić sa 14 postignutih poena.

Kod ekipe iz Jablanice istakli su se Đelmo sa 17 poena te centar Guzonjić sa 16 ubačenih poena.

Izuzetno važna pobjeda za srebreničke plave s obzirom da naredno kolo u Srebreniku gostuje drugoplasirana ekipa Vogošće što će ujedno predstavljati derbi kola A1 lige.

Poziv svim ljubiteljima dobre košarke da dođu u sportsku dvoranu i podrže KK Gradinu do nove pobjede.