KK “Gradina” poražena u Sarajevu u 1. utakmici PLAY OFF-a A1 Lige

1. UTAKMICA PLAY OFF-a A1 Lige KS BiH; SRC SKENDERIJA SARAJEVO 27.04.2012.

KK „SPARS“ – KK „GRADINA“            88:70 (27:24, 18:12, 19:16, 24:18)

KK „SPARS“: Salčin, Vukotić 13, Maksimović 21, Vrabac 4, Buza 4, Nikolić , Glišović 20, Tuljković 14, Bulić 4, Hrnčić, Begagić 6, Šalić 2. Trener: Marko Trbić

KK „GRADINA“: Karić, Hodžić I. 5, Avdić, Hasić I. 3, Adrović, Horozić 24, Nurkanović 25, Bečić, Đonlić 6, Gopo 1, Hujdurović 2, Hasić R. 4. Trener: Vladmir Mićanović

U 1. utakmici PLAY OFF-a A1 Lige KK „Gradina“ je u Sarajevu poražena od KK „Spars“ sa 88:70. Dobra utakmica za košarkaške sladokusce u kojoj su više pokazali košarkaši Sparsa i zasluženo odnijeli pobjedu. Košarkaši Gradine rezultatsku neizvjesnost držali su do poluvremena gdje su zaostajali 9 poena. Već na početku 3. četvrtine domaćini predvođeni iskusnim Tuljkovićem i Glišeovićem odljepljuju se na sigurnih 15 poena razlike. Do kraja utakmice igralo se koš za koš i do konačnih 88:70 u korist KK „Spars“ Sarajevo.

KK „Gradina“ je u ovoj utakmici dala svoj maksimum i nije razočarala igrom ali su Sparsi pojačani sa dva iskusna igrača Mujom Tuljkovićem i Mirzom Hrnčićem te od ranije Glišovićem pokazala da je kandidat broj 1 za osvajanje PLAY OFF-a i ulazak u PREMIER LIGU KS BiH.

Kod domaćina dominirao je centar Glišović sa 20 poena i 10 skokova te bekovi Maksimović sa 21 i Tuljković sa 14 postignutih poena. Kod KK „Gradine“ istakli su se iskusni Nurkanović sa 25 te Horozić sa 24 postignuta poena.

Slijedeća utakmica je na rasporedu u ČETVRTAK, 03.05.2012. godine u SRC Srebrenik sa početkom u 19:00 sati.

Ovim putem pozivamo sve simpatizere KK „Gradine“ da dodju u Sportsku dvoranu i svojim navijenjem pomognu našim košarkašima do prve PLAY OFF pobjede.