KK Gradina otvorila sezonu pobjedom

kkburchkkgradina2015

Košarkaši Gradine novu sezonu u A1 ligi otvorili su gostujućom pobjedom nad ekipom KK „Burch“ rezultatom 81:77 u korist srebreničkih plavih. Teško izvojevana pobjeda nad neugodnim domaćinima dala je krila košarkašima Gradine da u predstojećoj sezoni naprave korak više.

Tokom utakmice mlada i poletna ekipa Burch-a imala je čak i +18 razlike na svom kontu, ali košarkaši Gradine ni jednog trenutka nisu odustajali što se na kraju i isplatilo. Na poluvremenu rezultat je glasio 43:28 u korist KK Burch-a. Međutim, u drugom poluvremenu sjajni „come back“ košarkaša Gradine predvođeni iskusnim Nurkanovićem i Horozićem i već na kraju treće četvrtine rezultat je bio poravnat 57:57. U zadnjoj četvrtini Gradina je na iskustvo svojih igrača privela utakmicu u svoju korist. Predvođeni novim trenerom Azurom Korlatovićem u potpunosti su iskontrolisali situaciju u zadnjem periodu i zasluženo ostvarili prvu pobjednu u novoj sezoni.

Pored već spomenutih Nurkanovića sa 16 i Horozića sa 15 postignutih poena priključili su se sjajni šuter Golijanin sa 12 poena koliko je postigao i prvi centar plavih Hasić. Kod domaćina istakao se sjajni Velić sa čak 37 poena, koji nije imao podršku u svojim suigračima za nešto više.

Naredno kolo košarkaši Gradine dočekuju ekipu Brčko DC gdje očekujemo novu pobjedu. Poziv svim ljubiteljima sporta i košarke u Srebreniku da dodju za vikend u dvoranu i podrže naše košarkaše do novog trijumfa.

KK Burch – KK Gradina Srebrenik 77:81  (23:19,  20:09,  14:29, 20:24)

SD Mojmilo, gledatelja 500. Sudije Avdić A., Pelja E., Bajgorić H. (svi Zenica)

KK Burch: M. Jaganjac, R. Vlahovljak, E. Šipka 11, B. Balić 2, A. Hasanović 2, K. Kurtagić 5, M. Velić 37, N. Mehmedika,  F. Smajlović 4, A. Šećerović 6, H. Karagić 4, S. Kurtić 6. Trener K. Šećerović.

KK Gradina Srebrenik: N. Mazalović, A. Begović 3, Z. Golijanin 12, A. Bešić, D. Čolo 7, M. Alibašić 9, E. Nurkanović 16, A. Horozić 15, A. Pirić 7, R. Hasić 12, E .Karić. Trener A. Korlatović.

Ostali rezultati 1. kola A1 lige KSBiH

KK Bosna Royal – KK Igman                    63:71 (20:13, 10:24, 13:15, 20:19)

OKK Čelik – KK Orlovik                           87:82 (32:17, 15:15, 22:24, 18:26)

KK Brčko Distrikt – KK Turbina             59:73 (18:17, 17:14, 11:25, 12:17)

KK Gradina Tešanj – KK Lukavac          74:83 (20:23, 17:15, 19:21, 18:24)

KK Promo D. Vakuf – KK Vogošća          84:73 (18:14, 19:21, 27:18, 20:20)