Kakav ulov: Ribari upecali “kineski zeleni čaj” vrijedan 18 miliona eura

Mijanmarski ribari su na moru našli vreće s drogom – kristalnim metamfetaminom, tržišne vrijednosti 18 miliona eura, saznala je agencija AFP od jednog zvaničnika.

Vreće s drogom koje su plutale u Andamanskom moru duž obale Mijanmara, ribari su primijetili u srijedu. U svakoj od 23 vreće su bile plastične kesice sa oznakom: “Kineski zeleni čaj”.

Ne znajući kakvi su kristali u kesicama, ribari su mislili da je to jedna vrsta dezodoransa koji se obično koristi u Burmi, namazali se time i dobili opekotine po koži, a svijest im se zamutila, rekao je lokalni zvaničnik agenciji AFP.

Zatim su obavijestili policiju, koja je u četvrtak na obali našla još dvije vreće, te je ukupna težina droge 691 kilogram, a tržišna vrijednost 20,2 miliona dolara (18,09 miliona eura).

Okružna policija za sada odbija da bilo šta saopšti o tome. Mijanmar koji je, po veličini drugi proizvođač opijuma u svetu, iza Afganistana, po podacima Službe Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal (UNODC), jedan je od najvećih proizvođača metamfetamina u svijetu.

Dijelovi Laosa, Tajlanda i Mijanmara čine takozvani “Zlatni trougao” – čvorište trgovine metamfetaminom, odakle se ta droga dostavlja po ostalim dijelovima Jugoistočne Azije.

Radiosarajevo.ba

The post Kakav ulov: Ribari upecali “kineski zeleni čaj” vrijedan 18 miliona eura appeared first on Kameleon M&M.

Srebrenik.NETwork

Pogledaj i ovo

Greškom vozačice: Automobil završio u koritu rijeke Jale

U Tuzlanskom naselju Slavinovići u nedjelju  u popodnevnim satima, automobil je završio u koritu rijeke Jale. Kako nezvanično saznaje Faktor.ba, neoprezna vozačica ostavila je automobil u brzini te je on završio u koritu rijeke. U ovoj nesreći nije bilo povrijeđenih, a na automobilu je pričinjena materijalna šteta. U ljetnom periodu vodostaj Jale je veoma nizak, […]

Tuzlanska inovatorica osvaja Ameriku: BiH i porodicu nosim u srcu gdje god pođem

Anela Arifi po završetku srednjoškolskog obrazovanja u Tuzli, odlučuje napraviti veliki korak za jednu mladu osobu, napustiti svoj topli dom i započeti život na drugom kontinentu. Njeno znanje, talenat su nagradili i prepoznali na “Google Science Fair” naučnoj Olimpijadi gdje je proglašena jednom od najperspektivnijih naučnica u svijetu, mlađih od 18 godina. Govornica je bila […]