Druženje sa umjetnikom, pjesnikom i sociologom Stefanom Simićem u Centru za kulturu Lukavac prerasta u tradiciju.   Nakon prošlogodišnjeg gostovanja koje je izazvalo veliki interes publike, Stefan Simić u februaru, nakon gostovanja u Beogradu, Tesliću, Šamcu, Derventi, Brodu i Tuzli, stiže u Lukavac. Književno druženje sa izuzetnim umjetnikom bit će održano u Foajeu Centra za […]

Kabare sa Stefanom Simićem u Centru za kulturu Lukavac

Druženje sa umjetnikom, pjesnikom i sociologom Stefanom Simićem u Centru za kulturu Lukavac prerasta u tradiciju.
 
Nakon prošlogodišnjeg gostovanja koje je izazvalo veliki interes publike, Stefan Simić u februaru, nakon gostovanja u Beogradu, Tesliću, Šamcu, Derventi, Brodu i Tuzli, stiže u Lukavac.
Književno druženje sa izuzetnim umjetnikom bit će održano u Foajeu Centra za kulturu Lukavac u nedjelju, 06. februara 2023. godine sa početkom u 19:30h, a ulaz za sve posjetitelje je besplatan.
Stefan Simić mladi je, ali već etablirani, pisac rođen 1989. godine u Paraćinu. Pisati je počeo veoma rano kako bi umirio svoj burni unutarnji svijet. Knjigu “Pustite nas” objavio je 2012. godine, “Odjeci ljudskog” 2013., “Generacijama koje rastu bez poezije” 2016., “Rekoh… i olakšah dušu” 2019. godine i “Povratak čoveku” 2020. godine.
Svoje radove gotovo svakodnevno objavljuje na internetu gdje na raznim platformama ima veliki broj pratitelja.
Specifičnim stilom pisanja i otvorenim načinom izražavanja na nastupima privukao je pažnju u zemljama regiona, a poznat je i po nekoliko zanimljivih tekstova o Bosni, koji su izazvali pozitivne reakcije u našoj javnosti.
Za sebe kaže da je umjetnik, emocionalni terapeut, kreator slobodnog teatra ali prije svega čovjek, o čemu svjedoči svaka njegova objava kao i nesvakidašnji nastupi.

Također provjerite

Srebrenik - Srebrnik

Gradina – Srebrenik óvárosa – Történelem

Srebreniket először 1333. február 15-én említik írásos forrásokban. Akkoriban a város a boszniai bán, Stjepan II Kotromanić (1322-1353) uralma alatt állt. Ezen a napon a bán Srebrenik elővárosában fogadta a Dubrovniki Köztársaság küldötteit, és megerősítette számukra a birtokjogot a Stoni háborúban (Pelješac) „örökre”, ahogyan azt az oklevelében kijelenti. Ezekben a napokban a bánnak fia is született, ami különleges ünnepségekhez vezetett. Innentől kezdve 1512-ig, amikor török kézre került, a város sorsa változó volt. Gyakran cserélt gazdát. Srebrenik jelenlegi falai egy kissé későbbi időszakból származnak – a 18. századból. Azonban a város a sok és alapos módosítás után is még mindig mutatja régi középkori alapjait és körvonalait. Egy meredek sziklán elhelyezkedve, impozánsan uralja környezetét.

Gradina Srebrenik

Gradina – alte Stadt Srebrenik – Geschichte

Gradina – alte Stadt Srebrenik – Geschichte Srebrenik wurde erstmals in schriftlichen Quellen am 15. …