Tvrđava Gradina Srebrenik

Gradini veliki bod u derbiju iz Kaknja

Gradina je ostala neporažena i u Kaknju, gdje je, u derbiju Prve lige FbiH, sa Rudarom odigrala 1:1 i tako napravila još jedan iskorak ka plasmanu u Premijer ligu. I dok su domaći imali dominaciju u prvih pola sata, kada su i došli do prednosti, posljednje dvije trećine utakmice pripale su Adanalićevom timu, koji je došao do remija u zadnjoj minuti prvog poluvremena preko Turbića. -Hvala mojim momcima na požvrtvovanoj i disciplinovanoj igri, hvala našim navijačima na podršci kao i domaćinu na korektnosti. Sudija Alečković i njegovi pomoćnici su pokazali našim igračima kakvo ih suđenja čeka u Premijer ligi. Bio je to nivo Lige prvaka, kazao je Adanalić po završetku susreta. Ovim remijem „plavi“ su nastavili briljantan niz od 1080 minuta provedenih na terenu bez poraza. Za plasman u PL treba im samo još jedna pobjeda i to samo ako njeni pratioci ostvare sve pobjede do kraja. Kod kuće imaju duele sa Omladincom (3:0) i sa Braniteljem, dok gostuju Bratstvu i Famos-Sašk Napretku. Međutim, u Gradini su već zaokupljeni onim što ih čeka u narednom periodu, a već u srijedu u Srebrenik dolazi Komisija za licenciranje. I dok će sportski, pravni, administrativni i finansijski dio morati završiti Uprava, infrastrukturni je na Općini, koja je i dala „zeleno svjetlo“ za ulazak u elitni rang, tako da se ovih dana i očekuju veće aktivnosti kada je u pitanju izgradnja zapadne tribine.

(SREBRENIK.BA)

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.