Gradina poražena od, sada već drugoligaša, Slavena

Slaven - Gradina 2:1

Gradina je u okviru 30. kola 1.lige FBiH poražena na gostovanju u Živinicama rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu Slaven je imao nekoliko izglednih prilika ali nije ih iskoristio. Najbolju šansu za Gradinu imao je Žerić koji se obrukao nakon što je iz veoma izgledne situacije sa 5 metara poslao loptu daleko iznad gola domaćina.

Drugo poluvrijeme Slaven je otvorio sa pogotkom. Semir Mašić je izašao sam pred golmana Gradine i preciznim šutem ga matirao. Samo nekoliko sekundi nakon toga Slaven dolazi u vodstvo od 2:0. Tek što su gosti krenuli sa centra Slavenovi igrači im oduzimaju loptu i u kontri jedan centaršut napucava igrača Gradine – Adnana Zukića i lopta se nespretno odbija u gol gostiju.
Do kraja susreta gosti su upsjeli ublažiti poraz golom Damira Smajlovića u 66.minuti

Trener Gradine Samir Adanalić nije mnogo žalio za porazom:

“Imali smo želju rastati se pobjedom, ali mladi tim Slavena je dobro odigrao i zasluženo pobijedio.Mi smo ipak zadovoljni proljetnim igrama, da smo tako igrali i u prvom dijelu sada bi bili u samom vrhu.Zato ćemo nastojati da od naredne sezone nastavimo dobrim partijama i uspjeh sigurno neće izostati.

Gradina je ovu sezonu završila na veoma dobrom 8. mjestu na tabeli, sa obzirom na to da je 1. dio sezone bio koban za ekipu iz Srebrenika.

U nedjelju, 10.07.2011.g., će na Gradskom stadionu u Srebreniku nogometaši Gradine zvanično krenuti sa pripremama za jesenji dio prvenstva sezone 2011/2012.

Preuzeto sa: NK Gradina Blogger