Gradina do prve pobjede u sudijskom vremenu

Nogometaši Gradine tek u 5. kolu ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu i to protiv Omladinca iz Mionice, koji je u Srebreniku savladan minimalnim trijumfom od 1:0, golom „rezerviste“ Almira Popare u 92. minuti susreta. Novi trener Fahrudin Zejnilović do meča sa Mioničanima odradio je svega jedan trening, ali je njegov saradnik Samir Adanalić, dobro poznavao ekipu, tako da se formula sa ulaskom juniora Popare u zadnjih 15 minuta pokazala uspješnom. Tokom cijele utakmice Srebreničani su atakovali na gol gostiju kao i u susretu sa Goškom, ali ovoga puta sav trud nagrađen je u zadnjim trenucima, kada je i probijen mionički „bunker“, koji je bio tvrd poput onog ratnog s početka 90-ih godina. Zadnja linija ispred nezaposlenog Zukića bila je besprijekorna sa najboljim pojedincem Harisom Kešetovićem, dok su na visini zadatka posao odradili Škahić, Ahmetović i Savić. Vezni red se trudio sa kapitenom Senadom Kešetovićem, Mašićem, Salkićem i Salihbašićem, ali put do mreže nisu uspjeli pronaći, dok su u subotu nešto manje bili raspoloženi napadači Žerić i Ordagić, od kojih se očekuje da daju golove. Ulazak „rezervista“ Malika Smajlovića, Omerbašića te posebno junaka Popare, bio je pogodak u metu. Breme teško nekoliko tona palo je s leđa, što se na kraju vidjelo i po suzama radosnicama, nakon kojih se u Srebreniku diše koliko toliko punim plućima. Trijumfom nad Omladincem, „plavi“ su prepustili posljednju poziciju ekipi Goražda, a u narednom kolu Srebreničani gostuju u Orašju, kod nekadašnjeg osvajača Kupa BiH, koji ima ozbiljne namjere da se vrati u premijerligaško društvo.