FK Radnički Lukavac ide ka Prvoj ligi FBiH

Jučer su odigrane preostale utakmice Druge lige FBiH grupa Sjever. Radnički je na gostovanju savladao Mladost iz Kikača sa 4:1, dok je Orahovica na svom terenu bila ubjedljiva protiv Dizdaruše rezultatom 4:0.

Piše: Meridianbetsport
Fudbaleri Radničkog iz Lukavca nastavili su sa odličnim igrama pošto su danas u utakmici odigranoj na “Barama” u Siminom Hanu savladali ekipu Mladosti iz Kikača sa 4:1.
Radnički je poveo već u sedmom minutu kada je mrežu Mladosti zatresao Aldin Ahmetović. Na 2:0 u 35. minuti povećao je Mirza Musić što je i bio rezultat prvog dijela igre.
Ermin Avdibašić je vratio nadu formalnim domaćinima golom iz jednaesterca u 70. minutu. Ipak, pet minuta kasnije Musić je svojim drugim golom vratio Radničkom dva gola prednosti.
Najljepši trenutak meča dogodio se u 87. minutu kada je Softić iz slobodnog udarca sa nekih 30 metara sjajno pogodio mrežu ekipe iz Kikača za, ispostaviće se, konačinih 4:1.
Fudbaleri Orahovice pokazali su danas još jednom da će Orahovica biti mjesto gdje se teško osvajaju bodovi bez obzira na to o kakvom se protivniku radi.
Dizdaruša je svakako u dosadašnjem dijelu prvenstva, bar do današnjeg meča, pokazala više, ali su danas doživjeli težak poraz. Orahovica je vrlo rano stekla veliku prednost, a prvi gol postigao je Eldin Musić u 3. minutu. Isti igrač samo četiri minuta nakon toga još jednom se upisao u strijelce.
Šok za goste iz Brčkog dogodio se u 17. minutu kada je Asmir Mulavdić postigao i treći gol, što je bio rezultat prvog poluvremena. Konačan rezultat 4:0 postavio je Musić svojim drugim u 74. minutu.
Orahovica će u narednom kolu gostovati Bosni iz Mionice, dok će Dizdaruša priliku za popravni tražiti u Brčkom protiv Seone.
Svi rezultati osmog kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Sjever:
Mladost Malešići – Bosna Kalesija 2:2
Odžak – Bosna Mionica 3:2
Orahovica – Dizdaruša 4:0
Seona – Priluk 1:3
Dinamo Donja Mahala – Prokosovići 2:1
Gornji Rahić – Slaven Živinice 4:0
Mladost Kikači – Radnički 1:4
Lokomotiva Miričina – Svatovac 1:0