Silver Kingsi priredili iznenađenje u Tuzli protiv Slobode

U 17. kolu Lige mladih RKS u Univerzitetskoj dvorani u Tuzli svoje utakmice su odigrali Sloboda i Silver Kingsi iz Srebrenika.

U prvoj utakmici na opće iznenađenje pioniri Silver Kingsa su ostvarili veliku pobjedu nad svojim vršnjacima iz OKK Sloboda. Krajnji rezultat bio je 47-43. Gostujući košarkaški su imali rezultatsku prednost tokom cijele utakmice koju su održali do kraja i zasluženo pobijedili. Čestitamo mladim košarkašima Silver Kingsa na ovoj velikoj pobjedi kojom su učvrstili svoje prvo mjesto na tabeli Lige mladih RKS Tuzla.

Kadeti su bili na korak do još jednog iznenađenja jer su jedan dio prvog poluvremena bili u vodstvu. Ipak razlika u godini koju uvijek spominjemo kod ove selekcije i neigranje Vehbije Hodžića ali i ozbiljnija igra Slobode u nastavku donijela je domaćinu pobjedu rezultatom 51-42.

Sljedeće kolo igramo u Srebreniku sa ekipama Lukavca.