Budimo humani: Esko danas treba tvoju pomoć!

Pokrenuta je humanitarna akcija za liječenje Esmira Buljubašića iz Srebrenika.
Esmir Buljubašić je student 3.godine ETF-a u Tuzli i ima 22 godine, a suočen je sa teškom bolešću s kojom se hrabro bori već nekoliko mjeseci.
Doktori UKC-a Tuzla dijagnosticirali su mu leukemiju, te je potrebno 500.000 KM za presađivanje koštane srži u inozemstvu.

“Njegovo liječenje je i započeto u februaru 2012. godine na UKC-u Tuzla, agresivnom polihemioterapijom. Obzirom da prepuručena i pružena terapija u BiH, nije dovela do izlječenja, ljekari jedini izlaz iz trenutne situacije vide u podudarnoj alogenoj transplantaciji koštane srži (ćelije donira podudarni nesrodni donor) koja se može uraditi samo van granica BiH, obzirom da u BiH ne postoji banka koštane srži. Sama transplantacija koštane srži košta cca 250.000 eura. To je nažalost jedina šansa za njegovo izlječenje, jer hemoterapije samo kratkoročno drže njegovu bolest pod kontrolom.” – za Srebrenik.NETwork kazao je Esmirov otac, Zaim Buljubašić.

Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje i velikog srca da zajedno pomognemo našsem dragom prijatelju, rođaku, poznaniku i sugrađaninu da u što kraćem roku sakupimo novac i da pomognemo na bilo koji način da nam se naš dragi Esko što prije vrati zdrav i nasmijan svojoj porodici i prijateljima.

Za čitav tok akcije pratite Facebook grupu: http://www.facebook.com/groups/379569042106513/

Pogledaj i ovo

Greškom vozačice: Automobil završio u koritu rijeke Jale

U Tuzlanskom naselju Slavinovići u nedjelju  u popodnevnim satima, automobil je završio u koritu rijeke Jale. Kako nezvanično saznaje Faktor.ba, neoprezna vozačica ostavila je automobil u brzini te je on završio u koritu rijeke. U ovoj nesreći nije bilo povrijeđenih, a na automobilu je pričinjena materijalna šteta. U ljetnom periodu vodostaj Jale je veoma nizak, […]

Tuzlanska inovatorica osvaja Ameriku: BiH i porodicu nosim u srcu gdje god pođem

Anela Arifi po završetku srednjoškolskog obrazovanja u Tuzli, odlučuje napraviti veliki korak za jednu mladu osobu, napustiti svoj topli dom i započeti život na drugom kontinentu. Njeno znanje, talenat su nagradili i prepoznali na “Google Science Fair” naučnoj Olimpijadi gdje je proglašena jednom od najperspektivnijih naučnica u svijetu, mlađih od 18 godina. Govornica je bila […]

Komentariši