Pobjeda i poraz Kingsa na Lions Cup-u u Tuzli

Na danas odigranom tradicionalnom turniru Lions Cup u Tuzli prvo mjesto zasluženo je osvojila ekipa Falkonsa iz Tuzle. U konkurenciji za drugo mjesto bile su dvije ekipe, Lionsi iz Tuzle i Silver Kings iz Srebrenika. Četvrto mjesto zauzela je ekipa Slobode.

U prvom meču sastali su se Faklonsi i Sloboda. Falkonsi su se uvjerljivom pobjedom plasirali u finale dok je Sloboda čekala poraženog iz duela Lions- Kings. Drugi meč je bio prava poslastica. Nakon vodstva Lionsa, Kingsi u drugom poluvremenu izjednačavaju a u poslednjoj četvrtini prelaze u vodstvo za pobjedu. Ipak najviše lošom odbranom ekipa iz Srebrenika ne uspijeva naći rješenje u zadnjim minutama tako da je krajnji rezultat bio 28-24 u korist Lionsa koji su se plasirali u finale.

U utakmici za treće mjesto naša ekipa je bila bolja od Slobode savladavši ih rezultatom 20-11 a u finalu najbolji su bili Falkonsi. Za najboljeg igrača je proglašen Mirza Kusturica iz ekipe Falkons.

Možemo biti zadovoljni rezultatom ali i prikazanom borbenošću naših momaka koji su danas nastupili u sastavu: