Radnički savladao goste iz Travnika

FK Radnički Lukavac danas je na Stadionu Jošik pobijedio goste iz Travnika u okviru 27. kola 1. lige FBiH i upisao tri bitna boda u borbi za opstanak u društvu prvoligaša naredne sezone.
Utakmica 27. kola u Lukavcu ponudila je otvorenu i zanimljivu igru sa dobrim prilikama na obje strane, a prvi su zaprijetili domaći fudbaleri koji preko Hazmira Salihovića u 15. minuti prijete golu Nurkovića. Nakon prilike Radničkog, igralo se pretežno na sredini terena bez prave opasnosti po golmane. Ekipa Travnika prvu ozbiljnu priliku stovrila je u 35. minuti, ali udarac Torlaka nije bio precizan.
Pet minuta kasnije  napadač i najbolji strijelac Radničnog, Salihović dobro koristi precizno dodavanje Kuduzovića, prolazi dva protivnička igrača i pogađa  mrežu Nurkovića za vodstvo Radničnog rezultatom 1:0 što je bio konačan rezultat prvog dijela.
U nastavku utakmice ponovo je Radnički prvi zaprijetio, a oprobao se Kuduzović u 51. minuti, međutim lopta prolazi pored stative. Travnik je propustio veliku priliku za izjednačenje kada u 57. minuti Zukić nakon velike greške u odbrani Radničnog izlazi sam perd golmana Šabića, ali rezultat se nije mijenjao.
Fudbaleri Travnika nastavili su pohod na gol Radničnog, a sve je urodilo plodom kada Čivić u 70. minuti pogađa mrežu Šabića za 1:1. Travnik je izborio udarac iz ugla, ubacio je Nuhić, a Čivić udarcem glavom matira Šabića.
Domaći fudbaleri se nisu predali i tražili su svoju priliku za gol, a u 78. minuti Kasumović koji je u igru ušao sa klupe matira golmana Nurkovića za novo vodstvo Radničnog.
Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika te su izabranici Milenka Bošnjakovića priveli utakmicu kraju rezultatom  2:1 i upisali tri velika boda u borbi za opstanak.
Radnički narednu utakmicu igra u srijedu, 24. maja  u Bihaću protiv ekipe Jednistva, a u subotu, 27. maja 2017. godine u Lukavcu će ugostit komšije iz Gračanice u okviru 29. kola 1. lige FBiH.

FK Radnički Lukavac: Šabić, Salihbegović, Kasumović, Mahovkić, Salihović, Kuduzović, Stjepanović, Kalajanović, Dautović, Salihović, Aljukić

NK Travnik: Nurković, Nuhić, Hasanhodžić, Zajmović, Jusufbašić, Pekija, Kadrić, Pejić, Zukić, Čivić, Torlak