Radnički pobjedom na Jošiku ostao u borbi za opstanak

FK Radnički Lukavac jučer je pobijedio Zvijezdu rezultatom 2:1 u okviru 25. kola 1. lige FBiH čime je produžio nadu ostanka u 1. ligi FBiH.
Radnički je poveo golom Hasmira Salihovića u 16. minuti, a u nastavku susreta, domaći su u nekoliko navrata zaprijetili golu Kolak Vasilije. Najprije je Kasumović imao dobru priliku u 19. minuti, ali njegov udarac je bio neprecizan. U 37. minuti, Udovčić je pokušao glavom, ali neuspješno te je rezultat ostao nepromijenjen i na pauzu se otišlo sa minimalnom prednošću domaće ekipe.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili fudbaleri Radničkog, te su ozbiljnije zaprijetili već u 59. minuti preko Udovčića čiji pokušaj zaustavlja golman gostujuće ekipe. Dvije minute kasnije, nabolji strijelac Radničkog, Mirnes Salihović pogađa mrežu Vasilije za 2-0 u 61. minuti čime plavo-bijeli dolaze do komfornog vodstva.
U nastavku susreta, inicijativu su preuzeli gosti koji su zaprijetili preko Glišića u 69. minuti, a isti igrač postiže gol za goste u 74. minuti nakon dosuđenog penala.
Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika, a Radnički je utakmicu priveo kraju sa pozitivnim rezultatom i upisao tri važna boda u borbi za opstanak.
U narednom, 26. kolu 1. lige FBiH, FK Radnički Lukavac igra protiv ekipe GOŠK Gabela koja je u subotu igrala 1-1 sa NK Bratstvo.
FK Radnički Lukavac: Šabić, Udovičić, Ad.Kasumović, Mahovkić, Al. Kasumović, H.Salihović, Kuduzović, Stjepanović, Kalajanović, Dautović, M.Salihović
NK Zvijezda: Koljak, Doljančić, Cvijanović, Brčkalić, Hasanbašić, Devedžić, Petrić, Damjanović, Hevešević, Glišić, Mujagić. Srebrenik.NETwork