FK Seona piše najljepše stranice svoje historije

Nakon prošlogodišnjeg historijskog uspjeha kada su osvojili Kup TK, FK Seona i ove godine napravila je fenomenalan rezultat tako što je dva kola prije kraja obezbijedila titulu prvaka prve kantonalne lige TK, što znači da su se plasirali u viši rang, tj. od naredne sezone na stadionu Hasan polje u Seoni igrat će utakmice 2. lige FBiH.

Titulu prvaka FK Seona pobjedom je ovjerila u nedjelju na svom terenu u derbiju protiv ekipe NK Orahovica 74. U sjajnoj atmosferi, nošeni velikom podrškom oko 500 navijača, domaći su upisali nova tri boda, iako ostaje žal zbog toga što su predstavu pokvarili gostujući igrači i trener zbog napuštanja utakmice, psovki i nesportskog ponašanja. Gosti su inače napustili utakmicu pred kraj prvog poluvremena pri rezultatu 1:0 za domaćina.

Sjajnim uspjesima u prošloj i tekućoj sezoni, FK Seona je potvrdila da je i u sportskom, organizacionom i infrastrukturnom smislu spremna za viši rang takmičenja. Uspjesi su postignuti  zahvaljujući entuzijazmu i predanosti ljudi koji vode i pomažu ovaj klub, ali i umijeću i predanosti igrača i njihovog trenera.

Trener Nermin Džanić se zahvalio  prije svega igračima i ljudima koji vole i ulažu u ovaj klub, rekavši da bez njih FK Seona danas ne bi bila ono što jeste, te pozvao navijače i simpatizere kluba da i u srijedu u Seoni  od 17 sati i 30 minuta budu podrška klubu u važnom meču protiv ekipe NK Mramor, u utakmici četvrtfinala Kupa TK.