X
    Categories: Aktuelno

DANI GRAČANICE 2017. – program obilježavanja

19. maj     (petak)
16.30    Manifestacija “Rahmet šehidima”, Donja Lohinja
24. maj (srijeda)
09.00    Memorijalni marš “Zečev gaj 2017.”. Okupljanje i polazak ispred Centralnog spomen-obilježja Odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992.-1995. Organizator: Sportski savez Općine Gračanica
18.00     Promocija 43.  broja Časopisa za kulturnu historiju “Gračanički glasnik” (tematski posvećenog 25. maju 1992. godine); Sala muzičke škole
25. maj (četvrtak) 
09.30    Otkrivanje spomen-obilježja granatiranja Doma zdravlja 25. maja 1992. godine; ispred Opće bolnice
13.00     Tevhid i dova za šehide, Bijela džamija; (organizator: Medžlis Islamske zajednice Gračanica)
16.00     Polaganje cvijeća na Centralno spomen-obilježje Odbrambeno-oslobodilačkog rata 1992.-1995.
16.20     Otvorenje izložbe ratnih plakata 1992.-1995., foaje BKC-a;
16.30    Veliki čas historije – povodom 25 maja, Dana odbrane općine Gračanica; velika sala BKC-a;
19.30     Rukometna utakmica veterana “Gračanica 1956”; rukometno igralište Gračanica
26. maj (petak) 
18.00    Gimnazija “Dr. Mustafa Kamarić” Gračanica, kulturno-umjetnički program; velika sala BKC-a
 
27. maj (subota)
10.00    Košarkaški turnir za djevojčice; Sportska dvorana Luke, Gračanica
28. maj  (nedjelja)
10.00    Biciklistička utrka Gračanica – Bukva (organizator: Biciklistički klub Gračanica)
30. maj (utorak)  
18.00    Mješovita srednja škola  Gračanica, kulturno-umjetnički program; velika sala BKC-a
31. maj (srijeda)
17.00    Tradicionalna ulična utrka za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola (organizator: Sportski savez općine Gračanica)
17.00     Finale općinskog nogometnog kupa, stadion  Luke
18.00     Kulturno-umjetnički program “Najmlađi svome gradu” – Dječije obdanište “Naša djeca” Gračanica, velika sala BKC-a
1. juni (četvrtak)
21.00    Koncert u centru grada i vatromet
02. juni (petak)
10.30    Obilježavanje 20 godina prijateljstva Općine Gračanica i Fleury-les-Aubrasis, Multimedijalna sala Općine Gračanica
11.30    Svečana akademija povodom Dana općine Gračanica, velika sala BKC-a
19.00     Izložba slika polaznika škole slikanja Semira Osmanhodžića; foaje BKC-a.
03. juni (subota)
10.00    Međunarodni odbojkaški turnir, Sportska dvorana Luke (organizator: Odbojkaški klub Gračanica)
04. juni (nedjelja)
9.00    Kantonalno karate takmičenje “Gračanica 2017”, Sportska dvorana Luke (organizator: Karate klub “Gračanica”)
11. juni (nedjelja)
10.00    17. Memorijalni turnir u amaterskoj radio-goniometriji “Nedžib Čeljo”

 

Powered by WPeMatico